Naujienų srautas

Kultūra

2019.05.17 11:17

Atidarytas Laisvės statulos muziejus: 5 milijonai turistų kasmet turės dar daugiau įspūdžių

Garsioji Laisvės statula JAV nuo šiol turės ir savo muziejų, tarp kurio eksponatų – ir pirmasis statulos laikytas deglas.

Stiklinis, beveik pustrečio tūkstančio kvadratinių metrų pastatas, statyti pradėtas 2016 m., šalia garsiosios Laisvės statulos. Šią statulą 1886 m. amerikiečiams, minintiems nepriklausomybės šimtmetį, padovanojo prancūzai. Pastatas, iškilęs šalia, vadinamas Laisvės statulos muziejumi.

Salia šalia Niujorko, kurioje stovi Laisvės statula, – viena lankomiausių turistinių vietų, kurią kasmet aplanko beveik penki milijonai žmonių. Muziejaus atstovai tikisi, kad, pasigėrėję beveik 47 metrų aukščio statula, salos lankytojai užsuks ir į muziejų. Jame bus galima išvysti pirmąjį Laisvės statulos laikytą deglą, taip pat susipažinti su Amerikos istorija, o užlipus ant stiklinio stogo pasigėrėti vaizdu ir apžvelgti salą.

Sala laikoma JAV imigracijos simboliu, nes kadaise čia švartuodavosi laivai su migrantais iš viso pasaulio.

Pasak projekto dizainerės Cameron Ringness, galvota, kaip viską padaryti kitaip, bet kartu pabrėžiant JAV simbolio – Laisvės statulos – svarbą: „Pastatas negalėjo užgožti pačios statulos, todėl dabar jis atrodo tarsi išaugęs iš žemės, tarsi šios salos dalis.“

Į muziejaus atidarymą susirinko JAV pramogų pasaulio žvaigždės, aktoriai, politikai, verslininkai. Daug kas sakė, kad tokio muziejaus atidarymas saloje, tapusioje migracijos simboliu, yra itin svarbus – ypač su iššūkiais susiduriančiai Amerikai.

Iliuzionistas Davidas Copperfieldas, apsilankęs muziejaus atidaryme, teigė, kad būtina suprasti, koks svarbus yra svetingumas atvykstantiems į JAV: „Mano tėvai yra imigrantai, taigi mano mama, plaukdama čia, matė šią statulą iš laivo. Mes apie tai net nepagalvojame.“

Laisvės statulos dizainą sukūrė prancūzų skulptorius Fredrikas Ogiustas  Bartoldi, vidaus karkasą − inžinierius ir architektas Giustavas Eifelis. Statula, pagaminta iš vario su plieninėmis atramomis, nuo šiol turės ir savo muziejų.

 

 

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi