Naujienų srautas

Kultūra2019.05.16 13:40

Vienas bilietas – du renginiai: „Kūrybinis impulsas“ keliasi į šiuolaikinio meno mugę

LRT.lt 2019.05.16 13:40

Besidomintys jaunųjų šokio kūrėjų darbais netrukus skubės ne į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, o į 10-ąją šiuolaikinio meno mugę: „Kūrybinio impulso“ programa nuo gegužės 31 iki birželio 1 dienos pirmą kartą bus pristatyta „ArtVilniuje“.

Publikos palaikymo tikisi savas choreografines miniatiūras „Kūrybiniame impulse“ žiūrovams pristatysiančios LNOBT trupės balerinos Jade Longley, Goharas Mkrtčianas, Marta Navarro, Julija Stankevičiūtė, Vaida Šniurevičiūtė ir baleto šokėjas Isaacas Evansas.

Pirmą kartą savo miniatiūrą „Kūrybiniam impulsui“ kuria klaipėdietė šokėja ir choreografė Aušra Krasauskaitė.

Šokio gerbėjai galės įvertinti ir pačios jauniausios choreografų kartos – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus moksleivių Mildos Luckutės ir Dorotėjos Navickaitės bendros kūrybos debiutą.

„Kūrybinio impulso“ dalyvių pasirodymai „Litexpo“ parodų ir kongresų centre bus rodomi keturis kartus.

Žiūrovai juos stebėti galės įsigiję specialius bilietus, suteikiančius teisę išvysti ne tik „Kūrybinį impulsą“, bet ir visą įspūdingą jubiliejinės meno mugės „ArtVilnius“ ekspoziciją.

Tai išskirtinė galimybė su vienu bilietu aplankyti du įspūdingus renginius – pamatyti garsių pasaulio menininkų kūrinius ir įtraukiančias jaunųjų choreografų šokio miniatiūras.

Šįmet „Kūrybinio impulso“ koordinatoriais pirmą kartą tampa choreografas, LNOBT baleto meno vadovo asistentas Martynas Rimeikis ir ne kartą kolegų kurtose choreografinėse miniatiūrose šokusi primabalerina Kristina Gudžiūnaitė.

„Bus įdomu pažvelgti į „Kūrybinį impulsą“ kitomis akimis. Krzysztofo Pastoro inicijuotas projektas man iš tiesų labai brangus, nes jo nuopelnu atradau savąjį choreografo kelią. Dar nespėjau pamiršti, koks svarbus pradedančiam savarankiškai kurti šokėjui palaikymas ir padrąsinimas“, – tikina M. Rimeikis.

„Kūrybinio impulso“ choreografinių miniatiūrų programą LNOBT šįmet rengia jau aštuntą kartą.

2012 metais žymaus choreografo, LNOBT baleto meno vadovo K. Pastoro iniciatyva teatre buvo surengtos pirmosios choreografinės dirbtuvės, kuriose savo miniatiūras galėjo kurti baleto trupės artistai.

„Kūrybinio impulso“ metu jie ne tik „pasimatuoja“ choreografo profesiją, bet ir geriau pažįsta kitų teatro tarnybų veiklą.

Mat choreografinių miniatiūrų kūrėjai, padedami teatro profesionalų, čia rūpinasi ir muzikos įrašais, scenos kostiumais, dekoracijomis ar vaizdo projekcijomis, šviesų pastatymu ir renginio vadyba.

„Man buvo svarbu kelti trupės kūrybingumą, siekti, kad baleto spektakliuose dalyvaujantys šokėjai reikštųsi ne vien kaip atlikėjai, bet ir kaip kūrėjai.

„Kūrybinis impulsas“ puikiai tiko tokiam patirties laukui, nes jame ne tik įgyvendinami savi choreografiniai sumanymai, bet ir tiesiogiai susipažįstama su choreografo darbu“, – teigia K. Pastoras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi