Naujienų srautas

Kultūra2019.05.16 10:54

Paženklintas likimo: Muziejų naktį – dėmesys tapybos klasiko Augustino Savicko 100-mečiui

LRT.lt 2019.05.16 10:54

Muziejų naktį, gegužės 18-ąją, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centras kvies į nemokamų renginių vakarą. Dėmesio centre – tapybos klasiko dailėtyrininko Augustino Savicko (1919–2019) 100-ųjų gimimo metinių minėjimas.

Muziejaus nuolatinėse ekspozicijose integruojama Savickų šeimos menininkų paroda „Kartos ir likimai“. Ji sudaryta iš muziejui dovanotų keturių kartų dailininkų kūrinių ir dokumentų.

A. Savicko sūnus Raimondas Savickas ir dailininkė Aleksandra Jacovskytė dalysis atsiminimais apie išskirtinio likimo tapytojo šeimos istoriją.

Joje ryški žydiškoji A. Savicko motinos, Lietuvos diplomato Jurgio Savickio žmonos, Idos Trakiner-Savickienės linija, paženklinusi dailininko ir Kauno gete žuvusio jo brolio Algirdo likimus.

Tolerancijos centro vadovė Ieva Šadzevičienė apžvelgs A. Savicko kūrybinį palikimą, kalbės apie jo kūrinių motyvus, tapybos darbų ypatybes.

15 valandą Tolerancijos centro Muziejų nakties programą pradės „Rakija Klezmer Orkestar“ grupės klezmerių muzikos koncertas vidiniame kiemelyje. Taip bus įsilieta ir į Gatvės muzikos dienos programą.

Vėliau lakytojai bus pakviesti į dirbtuves su Jurgita Blažyte-Denapiene. Ji atskleis restauratoriaus profesijos paslaptis.

18 valandą programą papildys A. Savicko 100-mečio minėjimas, po kurio vyks animacinių filmų kūrėjo, scenaristo, režisieriaus ir dailininko Iljos Bereznicko komiksų knygos pristatymas ir animacinio filmo „Ne ožkoje laimė“ peržiūra.

20 valandą – dokumentinio filmo anglų kalba „Lina Amato“ peržiūra. Filmo siužetas nukels į Rodo salą (Graikija), kurioje Antrojo pasaulinio karo metais Turkijos generalinis konsulas išgelbėjo 42 žydus, kuriuos ketinta išsiųsti į Aušvicą.

Muziejų nakties programa vyks ir kitame Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinyje – Holokausto ekspozicijoje. Bus surengtos kelios paskaitos, pristatančios naujausias istorinių tyrimų Holokausto srityje aktualijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi