Kultūra

2019.05.15 15:33

Prasidėjo 72-asis Kanų kino festivalis: startą paskelbė negyvėliai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.15 15:33

Siaubo filmu apie atgijusius negyvėlius prasidėjęs Kanų kino festivalis šiemet kaip niekad pilnas ryškiausių Holivudo žvaigždžių. Dėl „Auksinės palmės šakelės“ varžysis 21-as filmas, o nugalėtojai paaiškės tik kitą šeštadienį.

Po spalvingos atidarymo ceremonijos gerokai sustiprinto saugumo salygomis Kanų kurorte prasidėjo turbūt garsiausias Prancūzijos kino festivalis. Konkurso programą pradėjo Jimo Jarmuscho siaubo filmas „Miirusieji nemiršta“ su pagrindiniais aktoriais – Billu Murray, Adamu Driveriu, Tilda Swinton ir net Iggy Pop. 

Kanuose taip pat bus parodytas muzikinis biografinis filmas apie Eltono Johno karjeros pradžią, pavadintas „Rocketman“ pagal garsiąją to laikotarpio šio atlikėjo dainą. Populiarųjį dainininką vaidina Taronas Egertonas. 

Kitą savaitę laukiama režisieriaus Quentino Tarantino juostos, pavadintos „Kartą Holivude“. Tai pirmasis filmas, kurį Q. Tarantinas kūrė ne kaip nepriklausomas režisierius, o pagal studijos „Sony pictures“ užsakymą. 

Be abejo, Kanuose laukiama diskusijų apie moteris kine. Po įtakingo, bet aktores išnaudojusio amerikiečių prodiuserio Harvey Weinsteino skandalo Holivudo moterys ėmė vienytis, bet, atrodo, jų vis dar per mažai, kad įvyktų lemiamas persilaužimas. 

Bet Kanai, visų pirma, yra filmų mugė, kur juostas reikia parduoti. Be to, neužtenka tik patekti į kino festivalio programą. Dar būtina gerai pasirodyti. 

Kaip sako Scottas Roxboroughas, „Hollywood Reporter“ Europos biuro vadovas, didelių studijų filmams Kanai nėra labai reikalingi, bet tai vis tiek geras postūmis rinkodaros prasme. O štai nepriklausomiems kūrėjams Kanai – lemiamas dalykas: „Jei jiems pavyksta čia surengti didelį ir įspūdingą pasirodymą, kuris pavyksta, tau sutaupo milijonus dolerių reklamai. Visi sužino apie filmą iš Kanų kino festivalio.“

Nors Kanų kino festivalio programoje pristatomi tik kino teatrams skirti filmai, patiriamas vis didesnis spaudimas keistis. Pasaulyje vis didesnę galią įgyja internetinės kino kompanijos, tokios kaip „Netflix“.