Kultūra

2019.05.15 13:32

„ArtVilnius“ atveria kitokią Prancūziją: prievartos, romantikos ir humoro kombinacijos

LRT.lt 2019.05.15 13:32

Tarptautinė meno mugė „ArtVilnius“ kviečia į unikalią pažintį su šiuolaikiniu Prancūzijos menu. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje į Vilnių atvyksta net 11 rinktinių Prancūzijos galerijų ir gausybė šios šalies menininkų.

Su Prancūzijos šiuolaikinio meno scenai skirta programa #FocusFrance visi galės susipažinti gegužės 30-birželio 2 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Jubiliejinėje, 10-ojoje meno mugėje „ArtVilnius’19“ šiais metais dalyvaus 65 galerijos ir beveik 300 menininkų iš 20 pasaulio šalių.

#FocusFrance programą kuruos kylanti jaunosios kartos kuratorė Aurélie Faure iš Paryžiaus. Iš naujųjų Prancūzijos galerijų bus proga susipažinti su „Galerie Valeria Cetraro“, pristatysiančia menininką Pierre’ą Clémentą.

Galerija „22,48m2“ į mugę atkeliaus su įvairių medijų ekspozicija, kurioje – ir menininkų dueto Émilie Brout & Maxime’o Mariono darbai.

„Galerie Eric Mouchet“ siūlys įsigyti legendinio architekto Le Corbusier, menininkų poros Roberto Michelo ir Ellos Bergmann darbų.

#FocusFrance programa supažindins su Prancūzijos meno scenoje jau seniai įsitvirtinusiomis galerijomis. „Galerie Thomas Bernard“ stende bus rodomi tarpdisciplininio meno atstovo Rainerio Lericolais darbai, kurie papildė ir „Pompidou“ centro kolekciją.

„Galerie Ceysson-Benetière“, dar žinoma kaip prancūzų meno judėjimo „Supports/Surfaces“ dalyvių atstovė, pristato jaunus medijų limitus tyrinėjančius menininkus.

„Galerie Suzanne Tarasieve“ stende bus eksponuojami Jurgeno Tellerio, Boriso Michailovo, Romaino Bernini ir Evos Jospin darbai.

Ukrainietis fotografas B. Michailovas laikomas vienu svarbiausiu buvusios Sovietų Sąjungos menininkų. Jis populiarus ir šiandien. Jo darbuose vaizduojama nepagražinta sovietų imperijos griūtį išgyvenusių kaimo žmonių kasdienybė.

„Galerie Eva Hober“ mugėje rodys projektą „Girls Just Want to Have Fun“. Trys prancūzės tapytojos Anne Brégeaut, Jennyfer Grassi ir Audrey Nervi pristatys prievartos, romantikos ir humoro kombinaciją.

Meno mugėje „ArtVilnius“ dalyvaus ne viena mobili galerija. Paryžiaus „Hors-Cadre“ ir „Bubenberg“ meta iššūkį tradiciniam galerijų modeliui ir laikinas parodas rengia tiek Prancūzijoje, tiek už jos ribų.

„Hors-Cadre“ pristatys menininkus Clarą Rivault ir Nelsoną Pernisco. „Bubenberg“ stende puikuosis fotografijos darbai gamtos tema. Bus rodomi menininkų Sophie Kitching ir Antoine Wagnerio kūriniai.

„ArtVilniaus“ programoje bus ir senbuvių. „Galerie Nivet-Carzon“ kasmet lankytojus nustebina medijų menininkų gausa ir performansais. „Galerie des Petits-Carreaux“ pristatys grupinę Prancūzijos menininkų tapybos ir piešinių parodą.

#FocusFrance programą papildys A. Faure kuruojama projektinė paroda apie politinę ir meninę problematiką „On the Edge“. Tai paveikslų ir videokompozicija, skirta išryškinti vaizdų traktavimo paraleles per ekonomikos, aplinkosaugos, naujųjų technologijų, migracijos klausimų prizmę.

A. Faure „ArtVilniaus“ lankytojams taip pat paruošė naujosios Prancūzijos menininkų kartos performansų programą, kurioje dalyvaus Alexandre’as Bavardas, Romainas Poirieris, SUZANNE ir Thomas Wattebledas.