Kultūra

2019.05.14 12:34

Prasideda 72-asis Kanų kino festivalis: bus žvaigždžių ir kontroversijų

BNS2019.05.14 12:34

Prancūzijoje antradienį prasideda 72-asis Kanų kino festivalis, kurį atidarys Jimo Jarmuscho komedija apie zombius, o festivalio komisijai vadovaus meksikiečių režisierius Alejandro Gonzalesas Inarritu.

J. Jarmuscho filmas „Mirusieji nemiršta“ (The Dead Don't Die) pasakojama istorija apie miestelį, kurį užpuola zombiai. Ginti gyvenvietės stoja vietos policininkas su jaunu porininku. Pagrindinius vaidmenis siaubo komedijoje atlieka Chloe Sevigny, Adamas Driveris, Billas Murray, Selena Gomez, Tilda Swinton ir Steve'as Buscemi.

Amerikietiško nepriklausomo kino legenda J. Jarmuschas sukūrė tokias juostas kaip „Kava ir cigaretės“ (Coffee And Cigarettes), „Sulaužytos gėlės“ (Broken Flowers) ir „Išgyvens tik meilužiai“ (Only Lovers Left Alive).

Kanuose šiemet, kaip įprasta, laukiama gausybės žvaigždžių ir kontroversijų. Festivalyje bus pristatytas nekantriai lauktas naujasis Quentino Tarantino filmas „Kartą Holivude“ (Once Upon a Time in Hollywood), kuriame filmavosi Bradas Pittas ir Leonardo DiCaprio. Taip pat juosta apie Eltoną Johną „Rocketman“.

Nepaisant praėjusiais metais ant Kanų festivalio raudonojo kilimo vykusių protestų, kuriems vadovavo lygių galimybių kino pramonėje reikalaujanti Holivudo žvaigždė ir festivalio žiuri pirmininkė Cate Blanchett, šiemet iš 19 „Auksinės palmės šakelės“ siekiančių filmų tik keturi yra sukurti moterų.

Festivalio direktorius Thierry Fremaux, kurio filmų atrankos komisijoje dirbo keturi vyrai ir keturios moterys, tvirtina, esą moterų sugebėjimus puikiai parodo likusi dalis oficialiai atrinktų juostų: tarp jų yra 13 moterų režisierių.

Antradienį Th. Fremaux pareiškė, kad festivalis progresuoja kaip ir visa kino industrija. Festivalis, kurio žiuri šiais metais vadovauja meksikietis kino grandas A. G. Inarritu, vyks gegužės 14–25 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.