Naujienų srautas

Kultūra2019.05.11 20:34

Apdovanotas lietuvių kūrinys Venecijos bienalės pabaigos gali nesulaukti: trūksta daugiau nei 20 tūkst. eurų

Šeštadienį Lietuvą pasiekė džiugi žinia – tarptautinėje Venecijos bienalėje Lietuvos paviljonas apdovanotas „Auksiniu liūtu“ už Nacionalinį pasirodymą. Tačiau už pasididžiavimo šūksnių – kiek liūdnesnė realybė, susijusi su finansais, lemiančiais tai, ar Lietuvos paviljonas tęs sėkmingą dalyvavimą bienalėje.

58-oje Venecijos bienalėje Lietuvos paviljonas nušviestas saulės ir muzikos – menininkės Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė ir Lina Lapelytė sukūrė operą-performansą „Saulė ir jūra (Marina)“. Žiūrovai iš viršaus gali stebėti dainuojantį paplūdimį su ant smėlio įsitaisiusiais vasarotojais. 

Venecijos bienalė, dar vadinama „meno olimpiada“, trunka net šešis mėnesius. Tam, kad šlovės sulaukęs lietuvių pasirodymas, kalbantis apie klimato kaitą bei žmogaus ir planetos nuovargį, nenutrūktų, reikia didelių resursų. Kitaip nei statiški kūriniai, Lietuvos paviljonas – gyvas reginys, ties kuriuo dirba 30 žmonių komanda, o operos-performanso pasirodymo minutė (neskaitant paviljono nuomos, techninio aptarnavimo ir kitų pasirengimo išlaidų) kainuoja 2,65 eur. 

Nors dalį reikiamų lėšų Lietuvos paviljonui yra skyrusi Lietuvos kultūros taryba, to neužtenka, todėl trūkstamos lėšos renkamos sutelktinio finansavimo platformoje. Kol kas surinkta tik beveik trečdalis užsibrėžtos sumos. 

Finansavimo platformoje, kurioje paremti Lietuvai šlovę atnešusį paviljoną gali kiekvienas, šio kūrinio autorės rašo: „Tam, kad Lietuvos paviljonas pritrauktų kuo daugiau lankytojų, visą šį laikotarpį gyvai opera turi skambėti kuo dažniau. Todėl kūrinį, kuriame pasirodo daugiau nei 20 dainininkų, planuojame rodyti kiekvieną šeštadienį po 8 valandas. Tam reikia ir jūsų pagalbos! Jei kavos puodelio vertą paramą skirtų 12 tūkstančių žmonių, tai užtikrintų atlygį atlikėjams per visą Bienalės laikotarpį.“

Istorinis momentas: Venecijos Auksinis liūtas - Lietuvos menininkių rankose

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi