Naujienų srautas

Kultūra2019.05.10 15:51

Radviliškio maldos namai pasipuošė naujomis durimis: autorius garsėja neįprastais kūriniais

Radviliškio maldos namai papuošti naujomis centrinėmis durimis. Aliuminiu apkaustytose duryse išlietas simbolių koliažas: matyti Kryžių kalno fragmentai, įamžintas paskutinis Visuotinis bažnyčios susirinkimas Vatikane, palaimintasis Teofilius Matulionis.

Durų autorius – neįprastais kūriniais garsėjantis menininkas Martynas Gaubas sako niekuomet nemanęs, kad jo darbai galėtų atsidurti šventovėje.

Radviliškio Švenčiausiosios Mergelės Marijos gimimo bažnyčia sulaukė naujųjų durų. Čiupęs įrankius duris tvirtina ir kiekvieną detalę dailina pats autorius, skulptorius Martynas Gaubas. Neįprasta kūryba garsėjantis menininkas sako, kad jam šis darbas ypač svarbus, iki šiol jokie maldos namai nebuvo patikėję tokios užduoties.

„Kažkaip taip įdomiai sutapo, kad aplink bažnyčią gavosi ir mano tėvuko ir senelio darbai ir, galiausiai, ir mano pačio atsirado Radviliškyje, tai labai smagu dėl to. Ką tai reiškia? Nežinau, kad senstu tikriausiai. Niekad negalvojau, kad mano kūryba galėtų būti tokiose vietose“, – teigia skulptorius Martynas Gaubas.

Centrinės maldos namų durys padengtos aliuminiu. Išlietas įvairių simbolių koliažas. Įamžintas dabartinio popiežiaus atvykimas į Lietuvą – iškalti jo pasakyti žodžiai. Matyti kryžių kalno fragmentai, duris puošia auksuota biblija. Pirmajame plane – vaizduojami du šventieji popiežiai – Jonas 23-asis ir Paulius 6-asis.

„Vienas popiežius pradėjo, antrasis užbaigė antrąjį Vatikano susirinkimą, kuris padarė bažnyčią tokią, kokia ji yra šiandien. Su savo liturgija, savomis giesmėmis. Viršuje yra paukštelis, kuris tarp spygliuotos tvoros vielos. Šeduvoje yra palaimintasis Teofilis ir jisai buvo būtent nužudytas Šeduvoje ir mes tą įprasminome“, – pasakoja Radviliškio bažnyčios klebonas Tadas Rudys.

Nuo 16 amžiaus minima Radviliškio bažnyčia nuniokota gaisrų neišliko. Po Antrojo pasaulinio karo maldos namai buvo įrengti vokiečių belaisvių statytame pastate, vėliau buvo perstatyti ir įgavo dabartinį pavidalą.

Žinios. Moksleiviai sukūrė elektromagnetinio lauko kostiumą astronautams

Plačiau – reportaže (nuo 09.34 min.).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi