Kultūra

2015.09.08 13:45

Pasveikinti smuiko pedagogės jos mokiniai susirinko iš viso pasaulio

Vilniaus rotušėje įvyko koncertas, kuriame buvo galima išgirsti geriausius Lietuvos smuikininkus. Visi jie specialią programą paruošė pirmajai mokytojai Beatai Vasiliauskaitei-Šmidtienei.

Vilniaus rotušėje įvyko koncertas, kuriame buvo galima išgirsti geriausius Lietuvos smuikininkus. Visi jie specialią programą paruošė pirmajai mokytojai Beatai Vasiliauskaitei-Šmidtienei.

Ne kiekvienas pedagogas gali pasigirti mokiniais, kurie pasveikinti mokytojos susirinktų iš viso pasaulio. Vilniaus rotušės scenoje grojo orkestras, kuriame – buvę mokytojos ekspertės B. Vasiliauskaitės-Šmidtienės mokiniai. Viena žymiausių Lietuvos smuiko specialybės pedagogių vaikus mokyti pradėjo dar pati besimokydama mokykloje. Labai norėjo tapti smuikininke, bet mokytojai jai išpranašavo pedagogės ateitį.

„Tėvai norėjo iš manęs daryti medikę. O aš pirmą kartą išgirdau Audronę Vainiūnaitę ir Danutę Pomerancaitę grojančias ir joms sakau – jūsų strykai kaip Amūro strėlės pervėrė mano širdį. Ir aš nieko kito nenorėjau. Visi miegodavo, o aš užsidėdavau ant stygų nosinę ir naktį grodavau“, – prisimena smuiko pedagogė B. Vasiliauskaitė-Šmidtienė.

Pedagogė sako, kad savo svajonę būti smuikininke ji įgyvendina ugdydama vaikus. Pusė jos mokinių yra konkursų nugalėtojai, šiandien dirbantys Europoje, Amerikoje ir net Afrikoje. Atvykusius į koncertą ji akylai stebi ir nenurimsta dėl kiekvienos ne taip sugrotos gaidelės.

„Jos išskirtinis bruožas, manau, yra tai, kad ji augina žmogų pirmiausia – ne smuikininką, bet pirmiausia žmogų“, – teigia smuikininkė Augustė Jusionytė.

Muzika įtraukė ir abi B. Vasiliauskaitės-Šmidtienės dukras, ir šių vaikus. Evelina Anusauskaitė pasirinko populiariąją muziką, Mirga Gražinytė-Tyla tapo dirigente ir šiandien vadovauja Zalcburgo teatro orkestrui, prieš metus pasirašė kontraktą su Los Andželo filharmonijos orkestru. Į Lietuvą ji atvyko diriguoti močiutės mokiniams.

„Ji net bandė mane gal du kartus arba tris mokinti [groti] smuiku, bet aš nepriėmiau jos tų bandymų ir jų neįvertinau tuo metu.  Bet valandos, prasėdėtos bestebint, besiklausant jos mokinių Čiurlionio mokykloje, be abejonės daug davė“, – tikina dirigentė M. Gražinytė-Tyla.

B. Vasiliauskaitės-Šmidtienės mokinių koncerte grojo 40 jos mokinių, dainavo kamerinis choras „Aidija“.