Naujienų srautas

Kultūra2019.05.09 22:02

Žada ugningą ir epišką Nacionalinio simfoninio orkestro sezono uždarymą

Ugningas, temperamentingas ir epiškas – toks, pasak maestro Modesto Pitrėno, penktadienį bus Nacionalinio simfoninio orkestro sezono uždarymas. Nuo Naujųjų per Lietuvos sales koncertuoti važiuojantis orkestras rudenį sugrįš į atnaujintą Nacionalinės filharmonijos salę.

Nacionalinis simfoninis orkestras pernai turėjo greitai ieškoti pamainos susirgusiam violončelininkui Giovanni Sollimai. Į Vilnių atvyko vienas iš jo meistriškumo mokinių, armėnas Narekas Achnazarijanas.

Čaikovskio konkurso nugalėtojas taip sužavėjo klausytojus, kad Nacionalinė filharmonija pakvietė šį atlikėją užbaigti orkestro sezoną. Penktadienio koncerte „Compensos“ salėje, Vilniuje, skambės vienas gražiausių pasaulio klasikos kūrinių – Antonino Dvorako koncertas violončelei ir orkestrui. Solistas kūrinį lygina su maratonu, nes tai vienas sudėtingiausių, emocingiausių kūrinių violončelei. 

Nacionalinio simfoninio orkestro vadovas Modestas Pitrėnas sako, kad paskutinė sezono savaitė intensyvi – šeštadienį orkestras papildyta programa užbaigs violončelės festivalį Klaipėdoje. O penktadienio koncertą Vilniuje vadina ugningu ir kartu melacholišku.

„Atliksime labai labai smagius, nuotaikingus, spalvingus simfoninės muzikos kūrinius“, – teigia orkestro vadovas M. Pitrėnas.

Nuo naujųjų metų Nacionalinės filharmonijos salėje pradėjus remontą muzikos kolektyvai visą pusmetį daug važinėjo po Lietuvą. Orkestras repetuoja ankštoje tos pačios filharmonijos Mažojoje salėje. O šalia remontas jau įpusėjęs.

Tikimasi, kad iki lapkričio salė bus atnaujinta. 

Plačiau – reportaže (nuo 30 min.).

Panorama. Seimo narių skaičiaus mažinimo referendumą palaiko tik du buvę jo pirmininkai

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi