Kultūra

2019.05.09 22:02

„Naujasis Baltijos šokis“: pirmą kartą festivalyje rengiama Baltijos šokio platforma

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.09 22:02

Vilniuje įpusėjo festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Jo programoje – 20 šokio spektaklių iš Australijos, Kanados, Libano, Europos šalių ir pirmą kartą Lietuvoje buvo parodytas šokio kūrėjos iš Žaliojo Kyšulio salų spektaklis.

Ketvirtadienį prasideda ir pirmą kartą festivalyje rengiama Baltijos šokio platforma, kurioje bus parodyti Lietuvos, Estijos ir Latvijos šiuolaikinio šokio kūrėjų darbai. Šios platformos pagrindinis tikslas – ne tik kokybiškai pristatyti trijų šalių šokį tarptautinėje scenoje, bet ir skatinti šiuolaikinio šokio kūrėjų tarpusavio bendradarbiavimą.

Šokėjas Emilis Pineaultas iš Kanados festivalyje rodė monospektaklį „Normalūs troškimai“. Cirko artistas, akrobatas sako, kad akrobatika ir šokis visuomet greta, nes abiejų pagrindas judesys. 

„Labai dažnai mums akrobatika asocijuojasi su virtuoziškumu, su tam tikrais triukais ir vizualiai stebinančiais judesiais, bet man kiek kitaip atrodo. Akrobatikoje matau įtampą, skirtingą energiją, jausmus, čia atrandu tas sąsajas tarp šokio ir akrobatikos pasaulių, nes jie gimsta iš tų pačių impulsų“, – teigia šokėjas.

Spektaklio pavadinimą „Normalūs troškimai“ šokėjas aiškina, kaip norą suderinti nesuderinamus dalykus, tai ko trokšti, ir tam tikrus apribojimus. 

„Siekiau išreikšti troškimus kaip energiją, tai yra daryti daugiau nei kūnas gali, išeiti iš kūno galimybių. Nes akrobato kūnas turi ribas, jam reikia daug treniruotis, jis patiria sužeidimų, o aš siekiu viso to atsisakyti, leisti kūnui laisvai kalbėti“, – tikina E. Pineaultas.

Menų spaustuvės Kišeninėje salėje repetuoja lietuvių šokėjas ir choreografas Lukas Karvelis, jis šeštadienį ir sekmadienį rodys savo monospektaklį „Tuščios dėmės“. Šiuo metu Codarts menų universite Nyderlanduose studijuojantis Lukas, prieš daugiau nei metus šį spektaklį rodė Štutgarte ir laimėjo antrąją vietą. Prizas – surengtas spektaklio turas Vokietijoje, dešimtyje miestų ir Brazilijoje. Lietuvoje bus šio spektaklio premjera. 

„Pradėjau kurti prieš du metus, negalvojau, kad išsivystys į spektaklį, pagal lietuvių liaudies dainas pradėjau dėliotis judesius, pajaučiau, kad man patinka, imponuoja toks šiuolaikinio šokio derinimas su lietuvių liaudies muzika“, – pasakoja Lukas.

Šis spektaklis – tai pirmą kartą festivalyje rengiamos Baltijos šokio platformos dalis. Šioje programoje bus parodyti Estijos, Latvijos ir Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų darbai.

Pagrindinis tikslas ne tik kokybiškai pristatyti trijų šalių šokį tarptautinėje scenoje, bet ir skatinti šiuolaikinio šokio kūrėjų tarpusavio bendradarbiavimą. „Naujojo Baltijos šokio“ festivalis truks iki sekmadienio, per uždarymą bus parodytas graikų choreografo Christos Papadopoulus darbas „Opus“.

Plačiau – reportaže (nuo 32.42 min.).

Panorama. Seimo narių skaičiaus mažinimo referendumą palaiko tik du buvę jo pirmininkai

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.