Kultūra

2019.05.31 10:45

Kai mada susitinka su socialinėmis temomis: dizaineris Vaidas Macas kviečia rasti, iš ko išsivaduoti

LRT.lt2019.05.31 10:45

O iš ko jūs norėtumėte išsivaduoti? Tokį klausimą užduoti sau siūlo menininkas Vaidas Macas, pristatantis drabužių kolekciją ir ją lydintį socialinį projektą, kviečiantį susimąstyti – ko atsisakius, gyvenimas taptų lengvesnis, skaidresnis, malonesnis?

„Esu žmogus, draugaujantis su menais, o dizainas – dar gana nauja sritis. Tam, kad jau sukurta kolekcija nebūtų pristatyta banaliai ir įprastai, nusprendžiau padaryti kažką prasmingesnio“, – prisistato taikomųjų menų atstovu save vadinantis Vaidas Macas.

Mada, sujungta su socialine akcija, – tokį tikslą sau išsikėlė menininkas V. Macas, tarsi norėdamas įrodyti, kad drabužiai gali turėti prasminą ir svarbią žinutę. Toji žinutė, anot dizainerio, – išsilaisvinimas.

„Su komanda sukūrėme kelis filmukus, kuriuose matome žmogų – jis stabteli ir klausia savęs, iš ko norėtų išsivaduoti, kas jam trukdo. Šiuose filmukuose atvirauja mados analitikas Arnoldas Remeika, menininkė Eglė Grėbliauskaitė, operos dainininkė Karolina Glinskaitė, aktorė ir visuomenės veikėja Karolina Paliulis ir kt.“, – vardija V. Macas.

O iš ko norėtų išsivaduoti pats menininkas? V. Macas atsako, kad labiausiai norėtų tarti griežtą „ne“ kitų kritikavimui: „Mes visi pernelyg daug kritikuojame vieni kitus. O kritika, mano manymu, yra tarsi išteptas rūbas, kurį reikia plauti.“

V. Macas sako suvokiantis, kad jo projekte analizuojama išsivadavimo tema – abstraktus ir nelengvas reiškinys. „Išsivaduoti iš to, kas sunkina mūsų būtį – darbas darbelis... Tačiau turėtume būti sąmoningesni, dažniau „pagauti“ save, kai pradedame kritikuoti, puikuotis, linkėti kam nors blogo. Tai pajutę, turėtume susivaldyti.“

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt