Naujienų srautas

Kultūra2019.05.08 12:18

Klaipėda kviečia į violončelių festivalį: tai, ko nesitikėtum iš klasikos

„Tai, ko nesitikėtum iš klasikos“, – šiuo šūkiu į renginius kviečia antrą kartą Klaipėdoje rengiamas Tarptautinis violončelių festivalis. Visą savaitę nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro violončelių muzika skamba įvairiose uostamiesčio vietose.

8 valandą ryto kai kuriose uostamiesčio kavinėse patiekiama ne tik kava ir pyragaičiai, bet ir violončelių muzika... Tarptautinio violončelių festivalio programoje – apie 60 renginių, dauguma jų – nemokami. Koncertai – nuo ankstyvo ryto iki naktinių pasirodymų – skambės 25 Klaipėdos vietose. Apie 100 violončelininkų iš skirtingų pasaulio šalių pristatys violončelės muzikos pasaulį – nuo tradicinio skambesio iki eksperimentų.

„Pradėsime šiuolaikinio meno, senosios muzikos, kino ir violončelės sinteze. Visa tai Klaipėdoje per vieną savaitę“, – sako Mindaugas Bačkus, festivalio iniciatorius.

Be koncertų vyksta ir tarptautinis violončelės konkursas. Norą dalyvauti jame šiemet išsakė beveik 80 atlikėjų iš daugiau kaip 20 šalių. Tarp jų ir iš Mongolijos, Kinijos, Japonijos, Pietų Korėjos, Australijos ar tolimojo Rusijos regiono – Jakutijos.

„Jau pastebėjau, kad vaikai domisi tuo instrumentu daugiau. Kadangi Lietuvoje neužtenka violončelistų. Matau įvairiuose mažuose miesteliuose yra mokytojas, kuris turi 20 mokinių, ar ten mažiau – nesvarbu kiek – svarbiausia, kad žmonės domisis šiuo instrumentu. Instrumento populiarinimas labai svarbus. Ir festivalis, ir konkursas vaikams bei suaugusiesiems tam labai padeda“, – teigia Davidas Geringas, konkurso komisijos pirmininkas.

Tarptautinis violončelės festivalis ir konkursas Klaipėdoje rengiamas kas dveji metai. Kitas konkursas jau bus pavadintas pasaulinę šlovę pelniusio lietuvių violončelininko D. Geringo vardu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi