Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Vilniaus skulptūros pradės „kalbėti“

BNS 2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį Lauryno Stuokos-Gucevičiaus skvere Vilniuje startuos kultūrinis-edukacinis projektas „Vilniaus kalbančios skulptūros“.

Ketvirtadienį Lauryno Stuokos-Gucevičiaus skvere Vilniuje startuos kultūrinis-edukacinis projektas „Vilniaus kalbančios skulptūros“. 

Tai interaktyvus projektas, kai į vilniečių ir miesto svečių išmaniuosius telefonus „paskambinusios“ Vilniaus senamiesčio skulptūros kalbės lietuviškai ir angliškai, o keletas istorinių daugiakultūrio Vilniaus iškilių asmenybių prabils ukrainiečių, prancūzų ir jidiš kalba, pranešė savivaldybė.

Kiekviena prakalbinta skulptūra turės savo charakterį ir balsą – atsiliepus į skulptūros skambutį, bus galima išgirsti charakteringus Kosto Smorigino, Arūno Sakalausko, Algirdo Kaušpėdo, Algio Ramanausko-Greitai, Jurgio Didžiulio, Rasos Samuolytės, Jolantos Dapkūnaitės, Dariaus Meškausko, Martyno Nedzinsko balsus.

Tekstus skulptūroms sukūrė pripažinti rašytojai Sigitas Parulskis, Kristina Sabaliauskaitė, Andrius Tapinas, Rolandas Rastauskas, Giedra Radvilavičiūtė, Vytautas V. Landsbergis, Gintaras Grajauskas ir kiti.  

Tokia idėja jau buvo įgyvendinta Londone, Mančesteryje ir Kopenhagoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi