Kultūra

2019.05.06 14:07

Prieš prasidedant, dar nepasibaigus: pilnais meno vagonais artėja Kauno bienalė

LRT.lt2019.05.06 14:07

Nenumaldomai artėjanti XII Kauno bienalė PO IŠVYKIMO | PRIEŠ ATVYKSTANT tarsi tolumoje girdimas puškuojančio traukinio dundėjimas ragins pasinerti į kelionę jau nuo birželio 7 iki rugsėjo 29 dienos.

26 menininkų iš viso pasaulio kūriniai, tyrinėjimai ir instaliacijos Kauno geležinkelio stotyje, Kauno paveikslų galerijoje ir kitose miesto vietose pakvies į patirčių pilną vasarą, rašoma pranešime spaudai.

Kauno geležinkelio stotyje – meno krova

Kiek kitokiai kelionei nei įprastai įtrauks Kauno geležinkelio stotyje ir jos prieigose eksponuojami Kauno bienalės menininkų kūriniai. Instaliacijos, videomeno ir kiti darbai veiks stoties laukiamojoje salėje, prieigose ir specialiai parodai pastatytuose vagonuose.

Mykolo Ridno, menininko iš Ukrainos, specialiai Kaunui sukurtas darbas „Žiedinis kelias“ patrauks savo masteliu ir istorija. Kultūrų priešpriešą ir sovietmetį tyrinėti kvies rusų kilmės menininkė Taus Machačiova.

Viename iš geležinkelio stoties peronų stovintys keturi krovininiai vagonai taip pat taps meno erdvėmis. Juose veiks naujas lietuvių fotožurnalisto Artūro Morozovo projektas apie sergimas Lietuvos geležinkelių pervažas.

Britų menininko Tamu Nkiwane's „Mėlynas plastikas“ – specialiai Kaunui pritaikytas kūrinys kvies tyrinėti skirtingas kultūras per instaliaciją iš kasdienių objektų. Taip pat vagonuose bus pristatyti menininkų Balint Szombathy ir Aslano Gaisumovo videodarbai.

Neįprastos kelionės po Kauną

Lietuvių šiuolaikinio meno kūrėjas Robertas Narkus vienoje viešų miesto erdvių planuoja įkurti netradicinę pavėsinę, pagamintą iš Vilniaus oro uosto nusileidimo tako šviesų.

Vilniuje gyvenantis ir kuriantis menininkas Andrejus Polukordas pakvies į netradicinę galeriją, įsikūrusią požeminėje perėjoje, pats ves ekskursijas.

Vytauto Didžiojo karo muziejuje veiks tapytojų studija. Apie 15 vietos menininkų, sukviestų slovėnės Jasminos Cibic, kurs šiuolaikinės Europos portretą.

Netikėtą Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus sąveiką atskleis lietuvių menininko Deimanto Narkevičiaus kūrinys „Aplankant Soliarį“.

Viena pagrindinių Kauno bienalės parodinių erdvių taps Kauno paveikslų galerija. Čia bus eksponuojami 10 menininkų darbai, tarp jų – ir specialiai Kaunui sukurtas vokiečių fotografės Johannos Diehl darbas. Menininkė tyrinėjo ir analoginės fotografijos pagalba fiksavo paskirtį pakeitusias susibūrimo vietas.

Kupina veiksmo vasara

XII Kauno bienalės PO IŠVYKIMO | PRIEŠ ATVYKSTANT atidarymo savaitgalis birželio 7–9 dienomis žada ne tik neįprasta parodos atidarymą, kuris drieksis nuo Kauno geležinkelio stoties iki Kauno paveikslų galerijos, tačiau ir performansus Kauno geležinkelio stotyje, Kauno paveikslų galerijoje, Kauno menininkų namuose, Vytauto Didžiojo karo muziejuje, bei ekskursijas bienalės maršrutu.

Kartu su Kauno bienale bus pristatyti ir ES „Kūrybiškos Europos“ finansuojamo „Stebuklingų kilimų“ („Magic Carpets“) projekto menininkių Anos Kovačić, iš Kroatijos, ir Sonjos Jo, iš Serbijos, projektai, įsikursiantys Šančiuose, T. Ivanausko Zoologijos muziejuje ir Obelynės parke Akademijoje. Visą vasarą veiksianti ekspozicija kvies dalyvauti edukacinėje programoje, ekskursijose po parodas su profesionaliais gidais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt