Kultūra

2019.05.03 13:43

Rimą Tuminą kinai vilioja pas save: jam teks rimtai apsispręsti

BNS, LRT.lt2019.05.03 13:43

Gegužės 7 dieną Vilniaus mažasis teatras išvyksta į vieną įtakingiausių teatrų festivalių Kinijoje – „Šanchajaus modernios dramos slėnį“. Savo aktorius lydintis teatro įkūrėjas režisierius Rimas Tuminas ten turės apsispręsti, ar jam imtis kinų pasiūlymo Pekine statyti Johanno Wolfgango von Goethe's „Faustą“.

Gegužės 10-12 dienomis Vilniaus mažasis Šanchajaus „Daning“ teatre rodys šiemet atnaujintą Nikolajaus Gogolio „Revizorių“. Tai – bene labiausiai publikos vertinamas Vilniaus mažojo teatro spektaklis. Šiemet jį R. Tuminas iš esmės atnaujino, pagrindinius vaidmenis patikėdamas aktoriams Daumantui Ciuniui ir Mindaugui Capui.

Spektaklyje vaidina visas Vilniaus mažojo teatro žvaigždynas: Eglė Gabrėnaitė, Gediminas Girdvainis, Vytautas Rumšas, Arvydas Dapšys, Larisa Kalpokaitė, Almantas Šinkūnas, Inga Burneikaitė, Ilona Kvietkutė, Mantas Vaitiekūnas, Jonas Braškys, Tomas Kliukas, Jūratė Brogaitė, Rasa Jakučionytė, Balys Latėnas, Edmundas Mikulskis. Į Šanchajų leidžiasi 33 žmonių delegacija.

„Kinai puikiai žino N. Gogolį, šį jo kūrinį medžiagą. Jie tikisi, kad korupcija bus nugalėta, pasmerkta, tačiau spektaklyje kaip tik to ir nebus. Jie pamatys kitokią „Revizoriaus“ istoriją, ir tai bus dar įdomiau. Parodysime jiems, kad čia galima atrasti visai kitų spalvų: nešaržuojame, nesišaipome iš personažų. Ne jie pradėjo daryti nuodėmes, imti kyšius, toleruoti korupciją. Tai – palikimas. Korupcija kaip reiškinys buvo iki jų. Ir žmonės kitaip neįsivaizduoja gyvenimo, todėl jie visi gana atviri ir naivūs. Dirbant su šia medžiaga labiausia norėjosi ieškoti žmogaus, keliauti į tiesą su mažu herojumi, mažais žmonėmis, parodyti, kad jie nėra korumpuotos sistemos kūrėjai – jie paveldėtojai“, – sako režisierius R. Tuminas.

Viešėdamas Kinijoje jis apsispręs ir dėl galimybės Pekine pastatyti J. W. von Goethes „Faustą“. R. Tuminui talkintų režisierė Gabrielė Tuminaitė, scenografas Adomas Jacovskis, kompozitorius Faustas Latėnas, o premjera įvyktų dar šiemet.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.