Naujienų srautas

Kultūra2019.05.03 19:54

Apdovanoti geriausi Lietuvos spaudos fotografai: tik pažiūrėkite – kokie kadrai!

LRT.lt 2019.05.03 19:54

Pilnametystės sulaukęs, jau 18 kartą vykstantis nacionalinis fotografijų konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2019“ pasiekė finišą – įvardyti „Auksinio kadro“ autoriai.

Plojimais pagerbti ne tik šalies spaudos fotografai, bet ir pristatytas metraštis „Lietuvos spaudos fotografija 2019“, atidaryta paroda Rotušėje, kurioje – 149 konkurso finalininkų darbai.

Kaip ne kartą yra teigęs Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis, konkurse „Lietuvos spaudos fotografija“ propaguojami aukščiausi standartai, jau ne pirmus metus vis papildomas etikos kodeksas. Taip stengiamasi, kad spaudos fotografijos būtų kuo mažiaus apdorotos, kuo labiau atitiktų pasaulinius ir aukščiausius standartus bei išlaikytų visuomenės pasitikėjimą.

Pasak J. Staselio, fotografijų konkursui nuotraukas pateikė 111 autorių, tarptautinė komisija turėjo įvertinti beveik 4 tūkst. darbų. Fotografijos sugulė į leidinį „Lietuvos spaudos fotografija“, kuris, tarsi metraštis, leidžia pažvelgti į nuotraukas pagal temas „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Europos metai“, „Kultūra“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Pramogos“, „Gamta ir jos apsauga“, „Reportažas“ ir „Fotopasakojimas“.

Konkurso „LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2019“ nugalėtojai

Tema: „Naujienos“, rėmėjas: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

Domantas Pipas, DELFI.lt, pipas.lt

Liūtis Vilniuje.

Dėl liūties dalis gatvių Vilniuje tapo neišvažiuojamos. A. P. Kavoliuko gatvėje po Laisvės prospekto viaduku susidariusioje vandens sankaupoje nuskandinti automobiliai. Viename jų – baimės įkalinta moteris. 2018 m. liepos 13 d., Vilnius.

***

Tema: „Gyvenimas“

Matas Baranauskas, fotomatas.lt

Vienas.

Būdamas 15-os Darius maudėsi upėje, bet, deja, patyrė stuburo traumą, kuri jį prikaustė prie vežimėlio. Nuotraukoje – švenčiamas jo 40-asis gimtadienis. Draugų apsuptyje, bet tuo pat metu ir vienas.

***

Tema: „Portretas“

Aida Aurelija Garastaitė, „Darbas“

Sekminės Daujėnuose.

Sekminės Daujėnų Švč. Jėzaus Vardo bažnyčioje Pasvalio rajone. Mišios. Mažosios damos laukia savo pasirodymo. 2018 m. gegužės 20 d.

***

Tema: „Europos metai: 15 metų drauge“, rėmėjas: Europos Komisija

Inga Dinga (Dronsutavičienė)

Vasario 16-oji gali būti švenčiama bet kur. Kelyje kažkur Lenkijoje.

***

Tema: „Kultūra“, rėmėjas: UAB „Taurakalnis“

Laura Vansevičienė

Drama daugiabutyje.

Režisieriaus Gildo Aleksos spektaklis „Otelas“ bute. Aktoriai Matas Dirginčius ir Milda Jonaitytė.

Williamo Shakespeare’o „Otelo“ interpretacija rodoma ne teatro scenoje, o kas kartą vis kitame daugiabučio bute – tokiame, kokiame gyvenome tada, kai pečius ir mintis slėgė kita santvarka, arba tada, kai prasidėjo laisvė. Bute telpa vos 14 žiūrovų. 2018 m. kovo 16 d., Kaunas.

***

Tema: „Kariuomenė“, rėmėjas: Krašto apsaugos ministerija

Rūta Šaltmerytė, KASP

Per pratybas karė trumpą poilsio akimirką laukia tolimesnių nurodymų. 2018 m. pratybos „Inžinierių griausmas“ buvo organizuojamos jau penktą kartą ir orientuotos į nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karius bei jų pasirengimo vykdyti užduotis būrio sudėtyje įvertinimą. Šios pratybos vainikavo devynis mėnesius trukusią Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono šauktinių karių tarnybą. 2018 m. gegužės 6 d., Kazio Veverskio poligonas (Kazlų Rūda).

***

Tema: „Sportas“, rėmėjas: UAB „Foto 123“

Saulius Žiūra, ziura.eu

Vandens paviršiumi. Vilnius, Balžio ežeras. 2018 m. gegužės 7 d.

***

Tema: „Pramogos“, rėmėjas: viešbutis „Amberton“

Audrius Solominas

71-ojo Kanų kino festivalio svečiai pozuoja fotografams ant raudonojo kilimo prieš režisieriaus Spike’o Lee filmo „Blackkklansman“ premjerą.

***

Tema: „Gamta ir jos apsauga“, rėmėjas: UAB „Inter Rao Lietuva“

Jonas Staselis, staselis.lt

Jauna moteris pakeliui į švyturį.

Rūkas Kuršių nerijoje – įprastas dalykas. Nuo jo toli nepabėgsi, bet ieškant švyturio jis paslaptingas net dieną. Pakeliui link Pervalkos švyturio.

***

Tema: „Reportažas“

Ramūnas Danisevičius, „Lietuvos rytas“, danisevicius.lt

Popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje 2018 m. rugsėjo 22 ir 23 d. tapo rimčiausiu išbandymu tvarkdariams ir komunalininkams. Juk tai ne roko žvaigždė, padainuojanti vieną vakarą arenoje ir išskrendanti koncertuoti į kitą šalį. Ilgesnis popiežiaus apsilankymas, sutraukęs milžiniškas minias maldininkų į Vilnių ir Kauną, vertė sukti galvą, kaip sutelkti pareigūnų būrius tvarkai užtikrinti, kur rasti krūvas užtvarų, biotualetų, kaip suspėti suremontuoti pastatus, gatves ir aikštes.

***

Tema: „Fotopasakojimas“, rėmėjas: Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija

Ramūnas Danisevičius, „Lietuvos rytas“, danisevicius.lt

Asta gyvena savo įprastą gyvenimą Rokiškyje. Verčiasi žemės ūkiu, skaito knygas, mėgsta aktyvų laisvalaikį. Kiekvieną vasarą važiuoja prie jūros. Astos kasdienybė pažymėta negalios. Tačiau neįgalumas jos neapibūdina. Ji yra stipri, nepriklausoma ir graži. Fotografuota Rokiškyje Astos namuose ir Palangoje.

***

„Kolegų prizas“, rėmėjas advokatas Gintautas Bartkus, įteiktas Domantui Pipui už „Liūtį Vilniuje“.

Konkursą „Lietuvos spaudos fotografija“ rengia ne pelno organizacija VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas, vienijantis daugiau kaip pusšimtį Lietuvos spaudos fotografų profesionalų. Konkursas yra atviras visiems Lietuvos žiniasklaidoje dirbantiems ar su ja nuolat bendradarbiaujantiems fotografams.

Apdovanojimų ceremonija – nuotraukų galerijoje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi