Kultūra

2019.05.02 23:11

Kvadrianalė sujungė Lietuvos didžiuosius miestus

Keturiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje – vyksta ketvirtoji šiuolaikinės dailės kvadrienalė. Jos tikslas – pristatyti pastarųjų ketverių metų Lietuvos menininkų kūrybą, parodose aštuoniose galerijose dalyvauja 128 menininkų kūriniai. Kiekvienai ekspozicinei erdvei sudaromos atskiros kolekcijos pagal kuratorių suformuotas potemes.

Trijų kuratorių surengta ketvirtoji šiuolaikinės dailės kvadrienalė „Memorabilia. Įrašyti į atmintį“ vyksta visoje Lietuvoje. Pirmosios kvadrienalės parodos atidarytos balandžio viduryje dailininkų sąjungos galerijose Vilniuje – „Pamėnkalnio“, „Arkos“, „Šv. Jono“ ir „Vokiečių gatvės“ galerijose.

Taip pat jau veikia kvadrienalės ekspozicijos Kauno „Meno parko“ galerijoje bei „Klaipėdos kultūrų komunikacijų“ centre, atidarytos ir paskutinės dvi – „Panevėžio galerijoje XX“ bei Vilniaus galerijoje „Kairė-dešinė“. 

„Šios idėjos išsidėstė skirtingai, skirtingose dailininkų sąjungos galerijose, ne tik Vilniuje, ne tik centre, kur visas meninis procesas, bet ir Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje. Toki veiksmai aktualizuojasi ne tik Vilniaus galerijose, bet ir kituose Lietuvos miestuose, net tokia tendencijas pasirinko kuratorė, kad vilniečiai pasirodytų Kaune ir Panevėžyje, panevėžiečius į Vilnių išvežti“, – sako kvadrienalės kuratorė Nijolė Nevčesauskienė. 

Aštuoniose galerijose eksponuojami 128 menininkų kūriniai. Kiekvienai ekspozicinei erdvei sudarytos kolekcijos pagal kuratorių suformuotas penkias temas: Mitai ir tikrovė, Spalva ir šviesa, Ne_fiksuojanti laikmena, Įkūnyta atmintis, Užmarštis.

 „Mano kolekcija vadinasi Spalva ir šviesa, nes, jei galvoju apie savo prisiminimus, iškyla šviesa ir šešėlis, dėl to rinkdama autorių kūrinius, siekiau išnykusio ištirpusio vaizdinio, abstraktaus. Man buvo svarbu šviesa kaip veikėjas, todėl kaip apšvietimas veikia kūrinius man labai svarbu“, – teigia kvadrienalės kuratorė Rita Mikučionytė.

Kvadrienalės parodos „Pamėnkalnio“, „Arkos“, „Šv. Jono“ ir „Vokiečių gatvės“ galerijose veiks dar iki gegužės 5 dienos, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje – iki gegužės vidurio, o Vilniaus galerijoje „Kairė-dešinė“ – iki gegužės 25 dienos.