Kultūra

2015.06.17 11:39

Festivalyje „Festival du regard“ Paryžiuje – A. Griškevičiaus fotografijos

LRT.lt 2015.06.17 11:39

Birželio 20–rugpjūčio 30 dienomis Sant Germain en Laye, Paryžiaus regione pirmą kartą vyks fotografijos festivalis „Festival du regard“, kuriame dalyvaus ir Algis Griškevičius.

Birželio 20–rugpjūčio 30 dienomis Sant Germain en Laye, Paryžiaus regione pirmą kartą vyks fotografijos festivalis „Festival du regard“, kuriame dalyvaus ir Algis Griškevičius.

Festivalio direktorius bei kuratorius Ericas Vialatelis pirmąjį festivalį skyrė žmogaus temai, analizuodamas ją ir per humanistinę fotografiją ir fotografijos, kaip meno raiškos formas. Istorinėse miesto erdvėse bus galima pamatyti tokių tarptautinėje fotografijos scenoje žymių autorių, kaip Guy Le Querrecą, Michaelą Kenna, Liu Boliną, Masao Yamamoto, Vee Speersą bei galbūt mažiau girdėtų, bet ne mažiau įdomių autorių darbus, teigiama pranešime spaudai.

Prancūzijoje, kur vyksta daugybė fotografijos festivalių, „Festival du Regard“ siekia išsiskirti ne tik kokybe, bet ir glaudžiu bendradarbiavimu su miestu ir bendruomene. Kaip teigia festivalio vadovas, „lygintis su Arlio fotografijos festivaliu būtų įžūlu, tačiau mane žavi miesto požiūris į festivalį, į fotografiją – ten visur fotografija, vaizdai – jais kvėpuojame. Siekiui to paties ir Saint Germain ir aplinkiniuose miestuose. Noriu sukurti miesto ir fotografijos kosmosą“.  Festivalyje siekiama pristatyti skirtingus autorius bei anksčiau plačiai nerodytus jų darbus, pavyzdžiui G. Le Querreco originalius portretus. Festivalio kuratoriaus, kaip miestų planuotojo, architekto patirtis įtakojo ir parodų eksponavimo formą: M. Kenna sodų serija bus pristatyta lauko terasose, o M. Yamamoto darbams specialiai sukonstruotas namas su tradiciniais japonų tatamiais ant grindų bei arbatos ceremonija atidarymo metu.

Prancūzų kuratoriai dėmesį į A. Griškevičiaus darbus atkreipė tarptautinėje meno mugėje CUTLOG 2012, kuomet jis kartu su Jungtinės Karalystės menininku Oliveriu Braggu buvo nominuotas „ARTE/Cutlog“ apdovanojimui. Dvidešimt aštuonios A. Griškevičiaus fotografijos iš ciklų „Mikališkių stebuklai“ ir „Cirkas“ bus eksponuojamos Karališkame manieže (Manège Royal) iki rugpjūčio 30 dienos.