Kultūra

2019.05.02 16:11

24–asis Pažaislio muzikos festivalis dedikuotas jubiliejams

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2019.05.02 16:11

Gegužės pabaigoje prasidėsiantis 24-asis Pažaislio muzikos festivalis šiemet skirtas keletui jubiliejų paminėti: skambės koncertai, dedikuoti Kauno valstybinio choro penkiasdešimtmečiui, penkiolikai Lietuvos narystės ES metų.

„Šis festivalis yra jubiliejinis: ne 25–asis, bet daug jubiliejų apimantis. Už tai ir pradedame – pirmasis atidarymo koncertas paskirtas Kauno choro 50-mečiui“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį kalbėjo festivalio sumanytojas ir koordinatorius Justinas Krėpšta.

Jis pabrėžė, kad Kauno valstybinio choro 50-metis – ypatingas, nes jam visą šį laiką vadovavo tas pats vadovas – Petras Bingelis.

„Šie metai yra Kauno choro jubiliejiniai metai, pusė amžiaus. Nežinau dar pasaulyje, kad vadovas būtų kolektyvo, kuris įkurtų kolektyvą kaip Kauno valstybinį chorą, surinktų ir 50 metų vadovautų, išlaikytų ir šiuo metu tai yra choras aukščiausio lygio“, – sakė J. Kripšta.

Pats P. Bingelis pabrėžė, kad šiemet festivalyje skambės labai didelė žanrų įvairovė bei muzika iš visos Europos.

„Čia yra muzika, kuri auklėja, duoda supratimą apie pasaulį, žmonių santykius su gamta“, – kalbėjo festivalio meno vadovas P. Bingelis.

Choro 50-mečiui skambės „Odė Džiaugsmui“, ją keturi solistai atliks su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru bei Kauno valstybiniu choru.

Festivalio metu taip pat bus minimas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 15 metų sukaktis: šia proga skambės koncertas, per kurį bus atliekama visų 28 ES šalių muzika.

Dar vienas jubiliejus – kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus 75–metis. Ta proga rugpjūčio 4 dieną Kauno pilyje vyks opera „Prūsai“.

Pažaislio muzikos festivalio direktorės Giedrės Mikaitienės teigimu, per tris festivalio mėnesius įvyks 40 koncertų, devyni iš jų – nemokami. Šiemet bus galima įsigyti abonementus į keletą festivalio koncertų.

Festivalio renginiai vyks 25-iose vietovėse. Nors šiemet organizatoriai susitelks į tradicines erdves, vyks ir keli neįprasti renginiai: gegužės 11 dieną rengiamas muzikinis dviračių žygis po Kauną.

Lankytojai kaip visada bus kviečiami keliauti ir po Lietuvą, aplankyti koncertus, kurie vyks Jonavoje, Rietave ir kitose vietovėse.

Kai kurių koncertų metu vyks dirbtuvėlės vaikams, todėl į juos kviečiamos atvykti šeimos.

Organizatoriai teigia, jog netikėtas bei išskirtinis bus birželio 21 dieną Kauno filharmonijoje vyksiantis audiovizualinis projektas „Kaunas. Prisikėlimas I“.

„Šiemet išskirtinį norėtume įvardyti projektą „Prisikėlimas 1“. Tai tikrai labai įdomi patirtis“, – kalbėjo G. Mikaitienė.

24–asis Pažaislio muzikos festivalis prasidės gegužės 30 dieną ir tęsis iki rugsėjo 1–osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.