Kultūra

2019.04.30 13:51

Režisierė Ibelhauptaitė apie Grigorian apdovanojimą: tai prilygsta „Oskarui“

Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.04.30 13:51

Operos solistės Asmik Grigorian pripažinimas metų soliste tarptautiniuose Operos apdovanojimuose, prilygsta „Oskaro“ apdovanojimui, teigia „Vilnius city opera“ meno vadovė, režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

„Iškart po apdovanojimų iš A. Grigorian gavau žinutę, kurioje ji padėkojo už kelionę, kurią nuėjome ir vis dar einame“, – pridūrė ji.

Geriausios operos solistės apdovanojimas A. Grigorian suteiktas už Zalcburgo festivalyje pernai atliktą Salomėjos vaidmenį italų režisieriaus Romeo Castellucci operoje. 

„Tai yra tas pastatymas, kuriame režisierius iššovė A. Grigorian į pasaulinę areną kaip A klasės solistę. Rašė ir „New York Times“, ir kiti, kad A. Grigorian įėjo į pasaulio sopranų olimpą būtent su šituo vaidmeniu“, – teigė D. Ibelhauptaitė. 

A. Grigorian 2016 metais šiuose apdovanojimuose buvo pripažinta geriausia jaunojo solisto kategorijoje. Pasak D. Ibelhauptaitės, tai – vienintelis toks atvejis.

„Ji yra dabar istoriškai vienintelė per visus šių apdovanojimų dešimtmečius laimėjusi abu apdovanojimus – ir jaunojo solisto, ir dabar pagrindinį prizą“, – sakė režisierė. 

Jaunojo solisto kategorijoje apdovanojimą yra pelniusi ir operos solistė mecosopranas Justina Gringytė. Pasak D. Ibelhauptaitės, daugiau Lietuvos atlikėjų šiuose apdovanojimuose nebuvo nominuota.

Šiemet daugiau nei 20 apdovanojimų kategorijų buvo nominuota daugiau kaip 100 atlikėjų. Geriausius atliko ekspertų komisija.  

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt