Kultūra

2019.04.30 06:53

Asmik Grigorian – geriausios pasaulio operos solistės titulas

LRT.lt2019.04.30 06:53

Balandžio 29-osios vakarą iškilmingoje tarptautinių Operos apdovanojimų gala ceremonijoje Londone, „Sadler’s Wells“ teatre, buvo paskelbti nugalėtojai. Metų operos soliste tapo Zalcburgo festivalyje Salomėjos vaidmenį atlikusi Asmik Grigorian.

Garsių operos solistų Irenos Milkevičiūtės ir Gehamo Grigoriano dukra vasarą tapo pasauline operos sensacija, o šį vakarą jos titulas buvo įtvirtintas, – šiuo metu ji yra geriausia pasaulio operos solistė, rašoma „Vilnius City Opera“ pranešime spaudai.

Viena iš „bohemiečių“ steigėjų, ilgametė Vilnius City Operos solistė A. Grigorian Vilniuje paskutinį kartą pasirodė Dalios Ibelhauptaitės režisuotoje „Pikų damoje“, kur atliko Lizos partiją.

Būtent Kongresų rūmuose ir prasidėjo A. Grigorian karjera – Miuzetės vaidmeniu „Bohemoje“. Šiandien Asmik rengia pagrindinį vaidmenį „La Scaloje“, garsaus režisieriaus Grahamo Vicko statomoje operoje „Miręs miestas“.

„Pasitikėjimas. Supratimas. Palaikymas. Meilė. Ko dar galima norėti? Gal šiek tiek gyvenimo laiko? Kad spėčiau padėkoti kiekvienam, kuris padėjo man atsidurti ten, kur esu šiandien. Ačiū“, – atsiimdama apdovanojimą sakė A. Grigorian. Jos vyras, režisierius Vasilijus Barchatovas, šiemet taip pat buvo nominuotas apdovanojimui.

Kasmet vykstanti iškilminga Operos apdovanojimų ceremonija pagerbia išskirtinius pasiekimus scenoje, užkulisiuose, orkestro ložėje ir daugelyje kitų operos meno sričių. Nominacijos skiriamos ir trupėms, chorams, jauniesiems atlikėjams, debiutantams. Taip pat įteikiamas specialus Gyvenimo pasiekimų apdovanojimas. A. Grigorian ir Justina Gringytė yra pelniusios apdovanojimą Jaunojo atlikėjo kategorijoje.

2019 metų apdovanojimams 20 kategorijų buvo paskelbti per 100 nominantų. Juos iš tūkstančių pasiūlytųjų atrinko ekspertų komisija, kuriai vadovauja leidinio „Opera Magazine“ redaktorius Johnas Allisonas.

Asmik Grigorian tarptautinėje arenoje pripažinta Metų operos soliste

Apdovanojimus įsteigė filantropas, operos mėgėjas Harry Hymanas. Tarptautiniai Operos apdovanojimai renka lėšas labdaros fondui, kuris padeda tobulėti operos talentams visame pasaulyje.

Sveikina šalies vadovai

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sveikina Asmik Grigorian pelnius metų operos solistės apdovanojimą tarptautiniuose operos apdovanojimuose.

„Asmik Grigorian užburia kiekvieną, stebintį jos pasirodymus. Jos pelnytas Metų operos solistės apdovanojimas – tai įrodymas, kad kryptingas darbas ir drąsa, priimant iššūkius, atveda į olimpą. Sveikinu A. Grigorian ir dėkoju už garbę džiaugtis jos pasiekimais ir Lietuvos garsinimą visame pasaulyje“, – sveikinime teigia Seimo pirmininkas.

Pasak Dalios Grybauskaitės, Lietuva didžiuojasi, turėdama tokio didelio talento menininkę ir kartu su ja džiaugiasi šiuo laimėjimu.

„Tarp daugybės puikių operos atlikėjų Jūsų talentas ir meistriškumas spindi ypatingai. Iš tėvų paveldėtą balso dovaną Jūs pakylėjote į didžiausią aukštumą. Ir toliau puoselėkite savo išskirtinį talentą, dovanodama žmonėms nuostabius susitikimus su muzika ir opera“, - rašoma šalies vadovės sveikinime.  

Prezidentė A. Grigorian palinkėjo naujų, didelių, jos vertų vaidmenų, geriausių scenų ir klausytojų ovacijų.

„Galima drąsiai teigti, kad A. Grigorian – pasaulinė operos garsenybė. Džiaugiamės, kad išskirtiniai solistės pasiekimai scenoje buvo įvertinti vienuose iš prestižiškiausių operos apdovanojimų pasaulyje.

Nuoširdžiai sveikinu A. Grigorian ir visus, lydėjusius ją iki šio pripažinimo bei linkiu neblėstančios energijos toliau dovanojant savo talentą Lietuvos ir viso pasaulio muzikos gerbėjams“, – savo sveikinime rašo premjeras Saulius Skvernelis.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas sveikina operos solistę Asmik Grigorian, kuri tarptautinių operos apdovanojimų ceremonijoje Londone pripažinta geriausia metų operos soliste.

„Džiaugiuosi, kad išskirtinis Asmik Grigorian talentas pelnė pasaulinį pripažinimą. A. Grigorian prisideda prie Lietuvos vardo garsinimo ir muzikinės kultūros puoselėjimo. Norėčiau palinkėti solistei ir toliau džiuginti mūsų šalies ir pasaulio publiką, toliau žengti savo pasirinktu keliu. A. Grigorian pasirodymai kaskart užburia klausytojus ir sukuria mažą muzikinį stebuklą. Tokiomis akimirkomis tampame tauresni ir skaidresni“, – sako kultūros ministras M. Kvietkauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.