Naujienų srautas

Kultūra2019.04.29 22:09

Startavo kasmetinis festivalis Lietuvoje „Naujasis Baltijos šokis“: ką išvys meno mylėtojai?

Pirmadienį, tarptautinę šokio dieną, prasidėjo kasmetinis didžiausias šiuolaikinio šokio festivalis Lietuvoje „Naujasis Baltijos šokis“.

Pradžią festivaliui davė trupės iš Prancūzijos pasirodymas Šiauliuose. Iš viso festivalyje - 20 šokio spektaklių iš Australijos, Kanados, Libano, Europos šalių bei pirmą kartą Lietuvoje bus parodytas šokio kūrėjos iš Žaliojo Kyšulio salų spektaklis. 

Šiaulių Pėsčiųjų bulvare, greta dailės galerijos pastatytas krovininis konteineris - tai šokio spektaklio „Origamis“ iš Prancūzijos veiksmo vieta. Šis spektaklis - tai šokėjos Satchie Noro ir konteinerio duetas. Spektaklis įkvėptas japonų origamio technikos, per jį 12 metrų ilgio konteineris virsta besikeičiančia pasirodymo erdve. Šokėja, oro cirko akrobatė Satchie Noro iš šios metalinės konstrukcijos lengvai lyg popierių išlanksto trikampį, kvadratą, ar stačiakampį.   

„Man patinka ta priešprieša, tarp kažko didelio, metalinio, stipraus, grubaus ir lengvo bei švelnaus, judesiu sukuriame tarpusavio santykį“, – sako šokėja S. Noro.

Panorama. Netekome kompozitoriaus Vytauto Laurušo

Prieš ketverius metus sukurtas spektaklis vaidinamas atvirose erdvėse, nuo pagrindinių miesto aikščių, gamyklinių erdvių iki dykumų. Lietuvoje jis bus parodytas keturiskart: rytoj - Panevėžio miesto aikštėje, poryt prie senosios Zapyškio bažnyčios, o Vilniuje, Katedros aikštėje spektaklis bus rodomas dukart - ketvirtadienį ir penktadienį. Visi šie pasirodymai yra festivalio dovana ir yra nemokami. 

Ketvirtadienį Vilniuje prasidės ir pagrindinė festivalio programa, kurioje dvidešimt spektaklių, čia pasirodys trupės iš Europos šalių, Australijos, Kanados, Libano. Pernai festivalyje pirmą kartą buvo pristatytas šiuolaikinis Libano šokis, šiemet - pirmą kartą čia pasirodys šokio kūrėja iš Žaliojo kyšulio salų. 

„Vis dar turim pirmas šalis, Marlene Freitas, kurią vadina šokio ateive, ji iš ateities, niekas taip nekuria, ji kilusi iš Žaliojo kyšulio salų“, – sako festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.

Festivalio vadovė išskiria ir graikų šiuolaikinio šokio kūrėjų darbus. 

Festivalyje pirmą kartą bus surengta Baltijos šokio platforma, kurioje bus parodyti Lietuvos, Estijos ir Latvijos šiuolaikinio šokio kūrėjų darbai. Šios platformos pagrindinis tikslas, pasak festivalio vadovės, ne tik kokybiškai pristatyti trijų šalių šokį tarptautinėje scenoje, bet ir skatinti šiuolaikinio šokio kūrėjų tarpusavio bendradarbiavimą.

Pirmadienį prasidėjęs festivalis truks iki gegužės 12-os dienos

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi