Kultūra

2019.04.29 13:07

Kas jai? – Jai prasidėjo naujasis Baltijos šokis

LRT.lt2019.04.29 13:07

Šiandien, balandžio 29-ąją, nemokamu prancūzų Satchie Noro ir Silvaino Ohlo spektakliu „Origamis“ prasideda XXIII šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“, rašoma pranešime spaudai.

Be svečių iš Europos, Kanados ir Australijos, festivalyje pristatomos trys lietuvių premjeros, latvių ir estų darbai, kalbantys apie depresiją, užterštumą, grožio ir jaunystės kultą.

„Labai džiaugiamės, kad žiūrovai turės galimybę išvysti net septynis ryškiausius naujausius darbus iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Norisi pabrėžti, kad Baltijos šalių šokio atlikėjai festivalio kontekste išsiskiria aktualiomis ir aštriomis temomis“, – sakė festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.

Trys lietuvių premjeros

Lietuvos kūrėjai pristato net tris premjeras, dvi jų – gegužės 9-ąją. Kauno šokio teatras „Aura“ ir choreografė Birutė Letukaitė žengia į sceną su didžiausia kūrybine komanda ir pristato šokio ir gyvai atliekamos muzikos spektaklį „Kaunas Zoo“, nagrinėjantį grožio, mados kulto, tuštybės temas.

Šeiko šokio teatras su Klaipėdos violončelių oktetu ir legendiniu danų choreografu Palle Granhøjumi sukūrė unikalų šokio ir gyvos muzikos spektaklį – vienos valandos „Boléro – Eextended“, skirtą šokėjams ir violončelėms.

Jaunajai Lietuvos šokio kartai šiemet atstovauja Lukas Karvelis su savo naujausiu solo darbu „Blank Spots“ (liet. „Tuščios dėmės“). Jis festivalio žiūrovams bus parodytas gegužės 11 ir 12 dienomis.

Latvių depresija ir tarša, užtat estai – empatiški

Gegužės 10 dieną festivalio gerbėjai išvys du svečių iš Latvijos pasirodymus. Viena ryškiausių Latvijos šiuolaikinio šokio asmenybių Agatė Bankava ir Andris Kačanovskis pristatys spektaklį „Ateities keistuolis“, kuris žvelgia į ateitį per ekologinės taršos prizmę.

Choreografė Sintija Silinia Vilniuje pristatys šiuolaikinio šokio spektaklį „Dugne“, kur visa kūrybinė komanda, pasitelkusi asmenines ir kitų patirtis, specialistų pastabas ir komentarus, suvienijo pastangas dekoduoti depresijos procesus.

Gegužės 11-ąją laukia du svečių iš Estijos pasirodymai. Šokėja ir choreografė Sigrid Savi pristatys debiutinį šokio spektaklį „Įsivaizduok žuvį“. 2017 metais jis buvo nominuotas Estijos teatro apdovanojimui šokio kategorijoje.

Antrąjį spektaklį „Skysčiai“ pristato W A U H A U S – Helsinkyje įsikūręs meno kolektyvas, aktyvus šiandienio performanso lauke. Jo kūriniai išreikšti įvairiomis formomis, dažniausiai orientuoti į materialumą, žiūrovų kūną, empatiją ir stiprią audiovizualinę koncepciją.

Spektaklio kūrėjai scenoje kuria slidumo būseną, kai žmogus negali kontroliuoti savo kūno. Kol visuomenėje vyrauja individualizmas, perfekcionizmas ir nepasitikėjimas, spektaklis kviečia žiūrovus susidurti su empatija, intymumu ir nesėkme.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.