Kultūra

2015.06.16 12:28

„Kinas po žvaigždėmis“ atidarymas žada būti saldus kaip niekada

LRT.lt2015.06.16 12:28

Birželio 18 d. šeštus metus iš eilės Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) kieme bus atidarytas didžiausius kino mėgėjų būrius suspiesiantis projektas „Kinas po žvaigždėmis”, kuris šiemet vasarinį kino sezoną pradės Kanų kino festivalio žiuri prizą laimėjusia drama „Stebuklai” ir smagia kino dūzge, skelbiama organizatorių pranešime spaudai.

Birželio 18 d. šeštus metus iš eilės Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) kieme bus atidarytas didžiausius kino mėgėjų būrius suspiesiantis projektas „Kinas po žvaigždėmis”, kuris šiemet vasarinį kino sezoną pradės Kanų kino festivalio žiuri prizą laimėjusia drama „Stebuklai” ir smagia kino dūzge, skelbiama organizatorių pranešime spaudai.

„Centrinės Italijos vaizdai ir bitininkystės siurrealizmas – tokiais vaizdais iš filmo „Stebuklai” pradėsime vasaros kino vakarus, juolab, kad ŠMC kiemelyje susirinkę kino mylėtojai iš tiesų šiek tiek primena bičių spiečių”, – pasakojo Andrė Balžekienė, kino teatro „Pasaka“ vadovė.

Filmas „Stebuklai” pasakoja apie paauglę Dželzominą, kuri yra Italijoje esančio bičių ūkio galva, bei jos santykį su ūkį valdančiu tėvu ir seserimis. Filmas ne veltui buvo pastebėtas Kanuose – išskirtinės siurrealistinės scenos su bitėmis tarytum įtraukia žiūrovus į bičių spiečių, abejingų nepaliks ir Italijos gamtos vaizdai bei, žinoma, Monica Belucci, filme suvaidinusi televizijos laidų vedėją, kuri yra pusiau reali, pusiau mistinė būtybė. 

Jau antrąją kino naktį „Kinas po žvaigždėmis“ įsilies į sostinėje vyksiančią Kultūros naktį ir drauge su Šiaurės ministrų tarybos biuru nemokamai rodys trumpametražius filmus, atkeliavusius iš Danijos, Švedijos, Norvegijos.

Šeštadienį vasaros kino ekrane – didžiulio populiarumo sulaukęs Xavier Dolan filmas „Mamytė”, šiemet atidaręs „Kino pavasarį”. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.