Kultūra

2015.09.08 13:45

„ArtVilnius‘15“ dirbtuvėse – nuo animacijos iki akademinio piešimo

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘15” keturias dienas kvies vaikus, jaunimą bei suaugusiuosius į interaktyvią edukacinę programą „Tarp kūrėjų“. Jos metu bus galima kurti ir pamatyti, kaip menas gimsta kūrėjų rankose, rašoma pranešime spaudai.

Šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius‘15” keturias dienas kvies vaikus, jaunimą bei suaugusiuosius į interaktyvią edukacinę programą „Tarp kūrėjų“. Jos metu bus galima kurti ir pamatyti, kaip menas gimsta kūrėjų rankose, rašoma pranešime spaudai.

Edukacinės programos – labai svarbi jau šeštą kartą vyksiančios mugės dalis.

„Norime, jog „ArtVilnius‘15” lankytojai būtų ne vien pasyvūs meno stebėtojai. Patys kurdami, piešdami bei stebėdami, kaip kuria kiti, žmonės daug geriau įsivaizduoja, kaip atsiranda meno kūriniai bei namo parsineša ne tik įspūdžius, bet ir savo rankų darbus. Edukacine programa taip pat siekiame įtraukti į meno procesus įvairaus amžiaus lankytojus, todėl kviečiame kurti ne tik vaikus, bet ir paauglius bei suaugusiuosius. Kiekvienas plačioje edukacinėje programoje „Tarp kūrėjų“ ras sau tinkamą užsiėmimą“, – teigia mugės vadovė Diana Stomienė.

Šiais metais edukacinę programą „Tarp kūrėjų“ ruošia Vilniaus Dailės Akademija, Vilniaus Justino Vienožinskio meno mokykla, Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla bei tekstilės dizaino ir meno studija „Indigo“.

Vilniaus Dailės akademija kvies net į tris dirbtuves. Jaunosios kartos menininkė Eglė Ruibytė kūrybinių grafikos dirbtuvių „Įspausk istoriją“ metu pakvies pašniukštinėti po meno istoriją.

Katos Jancevič vadovaujamų kūrybinių tekstilės dirbtuvių „Faceprint“ metu  galėsite susikurti savo atvaizdą ant tekstilių medžiagų (skiautelių, marškinėlių).

Mildos Dainovskytės maišelių dekoravimo kūrybinėse dirbtuvėse grafikos technikų pagalba bus galima susikurti individualų „ArtVilnius‘15” maišelį, kuris bus kuriamas monotipijų bei tipografinių raidžių pagalba.

Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla kvies į animacijos bei dizaino dirbtuves. Dviejų valandų animacijos dirbtuvės ves režisierė Sandra Vydmontė. Animatorė „ArtVilnius‘15” lankytojus išmokys pasigaminti kino pradininką – phenakistoskopą.  

Dizainerė Rūta Kukevičienė mugėje visus mokys kaip pasigaminti „Dryžuotą šešėlį“ – šviesos gaubtą, kurį kiekvienas lankytojas galės pasikabinti savo namuose, darbo vietoje ar padovanoti draugams.

Užsiėmimus ves ir Justino Vienožinskio dailės mokyklos Naujosios Vilnios filialas. Fotografas Flavijus Piliponis visus norinčius išmokys pasigaminti veikiančią kamerą iš paprasčiausios degtukų dėžutės, o skulptorius Kazys Venclovas supažindins su akademinio piešimo pagrindais.

Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla (vadovė Jūratė Stauskaitė) kviečia visus „Art Vilnius‘15“ lankytojus pasinerti į fantazijų pasaulį kartu su fotografe Malvina Jelinskaite, kuri kvies į edukacijos užsiėmimas „Improvizuok tarp kūrėjų“, „Iš fotografijų dėžės“ bei „Postmodrnizmas ir fotografija“.

Tekstilininkė Sigita Emilė Bausienė pasiūlys susivelti iš vilnos „Meninį veltinį“,  dizainerė Indrės Gėle Brogiene dirbtuvėse papasakos, kas yra grafikos monotipijos ir pasiūlys patiems jas sukurti,  o kartu su keramike Ingrida Miler edukacinėse dirbtuvėse „Skonis ir kvapas“, bei „Skulptūrų takas – pabandyk ir tu“  lipdysite iš molio ir kursite mažas skulptūrėles, bei ekologišką puodelį.

Tekstilės dizaino ir meno studija „Indigo“ (tekstilininkės Elzė Sakalinskaitė ir Milita Balčaitytė) kviečia į edukacines dirbtuves „Meniškam žmogui meniškas ir maišelis“. Šių dirbtuvių metu menininkės pristatys vieną iš tekstilės dekoravimo būdų šilkografiją. Visi dirbtuvių dalyviai  bus  ne tik supažindinti su šia technika ir jos būdais, bet galės patys ją išbandyti dekoruodami medvilninį maišelį, kurį vėliau išsineš su savimi.

Edukacinės programos „Tarp kūrėjų“ vadovai kviečia meno mugės lankytojus pasirinkti sau tinkamiausias ir įdomiausias kūrybines dirbtuves bei kartu su savimi atsinešti gerą nuotaiką bei kūrybiškumą. Visos dirbtuvės bus nemokamos, o  reikalingos medžiagos parūpintos pačių organizatorių.

„ArtVilnius‘15“  vyks birželio 25-28 dienomis, parodų ir kongresų centre „Litexpo“.