Naujienų srautas

Kultūra2015.06.15 13:44

Festivalyje „Kultūros naktis“ – daugiau nei 100 renginių per vieną naktį

LRT.lt 2015.06.15 13:44

Jau šį penktadienį, birželio 19 d., sostinėje vyksiantis vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ šiandien pristatė šių metų renginių programą. Joje – daugiau nei 100 įvairių meno ir kultūros renginių, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Jau šį penktadienį, birželio 19 d., sostinėje vyksiantis vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ šiandien pristatė šių metų renginių programą. Joje – daugiau nei 100 įvairių meno ir kultūros renginių, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Šių metų festivalio programoje gausu įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose pripažintų užsienio menininkų pasirodymų. „Kultūros nakties“ programą pradės kontraversiško menininko iš Čekijos Davido Černy meninės instaliacijos „Kabantis žmogus“ pristatymas.

Vilniaus gatvėse siautės Airijos teatralai ir gatvės cirko pasirodymas iš Prancūzijos, Prezidentūros kieme įsikurs „Šiaurės šalių scena“, kurioje spektaklio „Black diamond“ ištraukas pristatys Danijos modernaus šokio teatras.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme suksis vilkeliai – čia vyks Olandijos kompozitoriaus Gertjano Adema projektas „Humming around and around“.

Į muzikinius koncertus kvies „LRT Opus scena“ Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, Menų fabrikas „Loftas“ bei „Piano.lt“ vasaros terasa, o klasikinės muzikos gerbėjai bus laukiami „Skambančiuose Valdovų rūmuose“ bei Vilniaus Rotušėje.

Kaip ir praėjusiais metais, mažiesiems festivalio lankytojams bus skirtas visas Bernardinų sodas. Čia įsikursiančioje „Šeimų erdvėje“ netrūks įvairiausių žaidimų, kūrybinių dirbtuvių bei muzikinių pasirodymų. Projektas „Vandens iliuzijos“ pakvies Neries upės vandenyje išvysti unikalius video ir lazerių vaizdus, o „Vilnelės šviesa“ šviesomis nuspalvins Vilnelės upės vandenį ir krantus.

„Jau devintus metus „Kultūros nakties“ metu lankytojams duris atveria muziejai, galerijos, teatrai ir net bažnyčios. Visą miestą užpildo šokiai, kinas, muzika ir instaliacijos, nepamirštame ir mažiau tradicinių erdvių, pavyzdžiui, šiais metais net keletas projektų vyks ant vandens – Neries ir Vilnelės upėse“,– teigia festivalio „Kultūros naktis“ iniciatorė Daina Urbanavičienė. Pasak jos, „Kultūros naktis“ yra atviras renginys, kur ne tik profesionalūs menininkai, bet ir miestiečiai tampa kultūrinio šurmulio dalimi.

Festivalis „Kultūros naktis“ Vilniaus miesto gyventojus ir svečius šviesos pakvies birželio 19 d. Su visa renginių programa galite susipažinti www.kulturosnaktis.lt. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad visi „Kultūros nakties“ festivalio renginiai yra nemokami.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi