Naujienų srautas

Kultūra2019.04.25 21:26

Užstrigusio žmogaus problemos – premjeroje „Orfeo. Miesto šviesos“

Nacionaliniame dramos teatre premjera – jauno režisieriaus Nauberto Jasinsko debiutas, spektaklis „Orfeo. Miesto šviesos“. Inspiruotas graikų mito apie Orfėją ir Euridikę, režisierius nagrinėja dabartinio jauno žmogaus vienatvės, liūdesio priežastis, meilei tarp dviejų žmonių iškylančius išbandymus. 

Debiutui nacionalinio dramos teatro scenoje režisierius, muzikos ir teatro akademijos magistrantas Naubertas Jasinskas drauge su dramaturge Dovile Zavedskaite sukūrė pjesę, kurios atspirties tašku tapo graikų mitas apie Orfėją ir Euridikę.  

Orfėjo ir Euridikės vaidmenis kuria muzikos ir teatro akademijos aktorinio meistriškumo studentai Matas Dirginčius ir Kamilė Lebedytė. Tiesa, spektaklyje yra dvi Euridikės, kitą, kuri grįžta prisiminimais į praeitį, vaidina aktorė Nelė Savičenko.

„Turim Euridikę Nelę Savičenko ir nagrinėjam spektakly, kad ji grįžta į prisiminimus, save sutinka prieš 40 metų, kaip ji reflektuoja ir pasidaro kokia, viską darom per psichoterapijos kabinetą, ji bando išsivalyti iš savęs tą istoriją“, – pasakoja režisierius. 

Dramaturgė Dovilė Zavedskaitė sako, kad įdomiausia rašant pjesę buvo atrasti, kaip suformuoti dramaturgiją, kuri vyksta fantazijose, nes visas spektaklis vyksta ne realybėje, o mintyse. 

„Tas pjesės rašymas buvo organiškas su Naubertu, po to visa komanda, mes kartu padarėm, mano supratimu, mes perėmėme mirties atmetimą, kaip tokį ir žmogaus negėbėjimą susitaikyt su mirtimi, ir savęs kaltinimą dėl kito mirties ir visas spetkalis yra daugiau ne realybės, o minčių zonoj“, – teigia dramaturgė. 

Šis spektaklis yra nacionalinio dramos teatro Jaunųjų kūrėjų programos dalis. Naubertas Jasinskas dalyvavo tarptautiniame konkurse ir iš 38 projektų buvo atrinktas tarp trijų geriausių. Kiti du bus parodyti dar šį sezoną –teatro Mažojoje salėje gegužės pabaigoje amerikietės meninikės Monikos Duncan ir lenko Romualdo Krenželio spektaklis „Shelter“, o birželio pradžioje – „Kablyje“ lenkų menininkų Maciej Gosniowskio ir Lukašo Gazuro darbas „Borderline Queen. Kerštas“.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Panorama“ reportaže nuo 20:32 min.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi