Kultūra

2019.04.23 22:59

Pasivaikščiojimai Vilniuje su senele po daugelio metų įkvėpė parašyti mistinį detektyvą

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.23 22:59

Rašytojas Marius Marcinkevičius, žinomas knygų vaikams autorius, ne kartą už jas įvertintas, ir 2019 metais jo knygos pateko tarp geriausių metų knygų vaikams, debiutuoja nauju sau žanru – detektyviniu romanu suaugusiesiems. „Juodoji Vilniaus saulė“ – toks romano pavadinimas, kuriame vyksta mistinė detektyvinė istorija tarpukario Vilniuje.

Pirmojo rašytojo M. Marcinkevičiaus romane suaugusiems „Juodoji Vilniaus saulė“, kurį jis pats įvardija kaip istorinį mistinį detektyvą, vienas iš svarbių elementų – muzikinė dėžutė. Romane iš jos sklinda Liudviko van Bethoveno „Odė džiaugsmui“. Muzikinė dėžutė rašytojo vaikystėje aptikta palėpėje jam buvo stimulas domėtis istorija, o vėliau ji „užsuko“ ir parašyti romaną, sako rašytojas. 

„Kai manęs klausia, iš kur jūs semiatės įkvėpimo savo romanui, aš sakau, man nereikia įkvėpimo, aš 50 metų įkvėpinėjau, o dabar tiesiog iškvėpiau ir gavosi romanas“, – pasakoja rašytojas. 

M. Marcinkevičius sako romane norėjęs pavaizduoti Vilnių tokį, koks jis atrodė iš senelės pasakojimų ir jo paties patirčių – paslaptingas ir intriguojantis. Jis sako atsimenantis pasivaikščiojimus su senele po senamiestį, jos pasakojimus, kas kur gyveno, kur ką pirkdavusi. Taip pat ir senelės pasakotas legendas apie Vilnių ir jame dingstančias mergeles. Taip jis palaipsniui nusprendė, kad jo knyga bus detektyvas, o romano veiksmas ir vieta – tarpukario Vilnius.  

 „Knygų mugėj pamačiau prieš keletą metų, tokį užrašą: istorija daug įdomesnė, kai ji detektyvas. Ir supratau, kad reikia padaryti kažkokį varikliuką, kažkokį kabliuką, kuris užkabintų ir vestų tą skaitytoją“, – pasakoja M. Marcinkevičius. 

Taip, kaip rašytojas vaikšto po miestą, taip galima po jį pasivaikščioti skaitant knygą.

„Šią knygą skiriu senelei, kuri man parodė amžiams pradingusį miestą“, – sako rašytojas.

Reportažą galite žiūrėti nuo 30.05 min.

Panorama. Kandidatai į prezidentus: mažos užsienio politikos ambicijos

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt