Kultūra

2015.09.08 13:45

Mirė skulptorius R. Midvikis

Aurelija Malakauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Eidamas 68 metus mirė skulptorius, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Regimantas Midvikis.

Eidamas 68 metus mirė skulptorius, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Regimantas Midvikis.

Dailininkų sąjungos narys kūrė dekoratyviąsias ir mažųjų formų skulptūras, portretus, paminklus.

Žinomiausi kūriniai: paminklas Simonui Daukantui Lenkimuose, paminklas pirmosios lietuviškos knygos autoriui Martynui Mažvydui Klaipėdoje, Lietuvininkų aikštėje, Karaliaus Mindaugo paminklas Vilniuje, Gedimino kalno papėdėje, paminklas Juozui Miltiniui Panevėžyje.

Pasak menininko kolegų, R. Midvikio pagrindinė tema buvo Lietuva. Jo mėgstamiausia medžiaga – granitas , bronza, tačiau  skulptorius mokėjo derinti klasikinę medžiagą ir šiuolaikinę formą.

„Tai skulptorius, kuris buvo  aristokratas savo kūrybos forma ir idėja. Jis kūrė čia ir dabar. Jis – lakoniškas, racionalus, labai lyriškas ir romantiškas žmogus. Kai nutoldavo nuo bronzos, skulptūros , jis darydavo pasteles ir tose pastelėse ilsėdavosi“, – apie velionį kalbėjo Dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas prof. Arūnas Sakalauskas.

Dėl skulptoriaus mirties užuojautą visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, R. Midvikio talentas išliks visai Lietuvai žinomuose paminkluose, kuriuose menininkas siekė vis naujų kūrybos aukštumų, įkvėpdamas jiems tautos gyvasties.

Taip pat užuojautą pareiškė ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Reiškiu nuoširdžią užuojautą mirus talentingam menininkui, savo darbuose įamžinusiam tokias istorines mūsų tautos asmenybes, kaip karalius Mindaugas, Martynas Mažvydas, Simonas Daukantas, ir liūdžiu kartu su visais jo talento gerbėjas“, – sako pemjeras.

Atsisveikinti su velioniu bus galima sekmadienį nuo 11 val. Tauragės laidojimo namuose „Rimtija“. Laidotuvės antradienį Gaurės kaimo kapinėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.