Kultūra

2015.09.08 13:45

Aktoriui K. Spacey suteiktas garbės riterio titulas

BNS2015.09.08 13:45

Holivudo žvaigždei Kevinui Spacey suteiktas gerbės riterio titulas, nurodoma pagerbtųjų sąraše, paskelbtame Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II gimtadienio proga.

Holivudo žvaigždei Kevinui Spacey suteiktas gerbės riterio titulas, nurodoma pagerbtųjų sąraše, paskelbtame Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II gimtadienio proga.

Filmo „Amerikos grožybės“ žvaigždė buvo pagerbtas už nuopelnus Britanijos teatrui ir tarptautinei kultūrai. K. Spacey pastaruosius 11 metų dirbo Londono teatro „Old Vic“ meno direktoriumi.

Komentuodamas šią naujieną, kuri buvo paskelbta penktadienio vakarą, K. Spacey sakė, kad jaučiasi „pagerbtas ir sutrikęs dėl tokio karalienės pripažinimo“.

„Turiu padėkoti Britanijos visuomenei, kad palaikė mano pastangas „Old Vic“ (teatre). Jaučiuosi tarsi būčiau įsūnytas“, – pridūrė jis.

Tačiau Naujajame Džersyje gimęs aktorius negalės oficialiai naudoti titulo „seras“ su savo vardu, nes nėra Tautų Sandraugos šalies pilietis.

Riterio titulas taip pat buvo suteiktas Šiaurės Airijos folk muzikos atlikėjui Van Morrisonui ir britų komikui Lenny Henry, o aktorius Benedictas Cumberbatchas) ir kartu su juo filme „12 vergovės metų“ vaidinęs Chiwetelas Ejioforas buvo apdovanoti komandoro laipsnio Britanijos imperijos ordinais (CBE).

Šiuo ordinu apdovanotas ir rašytojas Michaelis Bondas – vaikiškų knygelių apie meškiuką Padingtoną autorius.

„Oskaro“ laureatas aktorius Eddie Redmayne'as, komikas Martinas Clunesas, teatro žvaigždė Michaelas Ballas, aktorė Lesley Manville ir serialo „Doctor Who“ kūrėjas Stevenas Moffatas buvo apdovanoti karininko laipsnio Britanijos imperijos ordinais (OBE).

Tuo tarpu iškilus dirigentas seras Neville'is Marrineris buvo pagerbtas Garbės kavalieriaus ordinu už nuopelnus muzikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.