Kultūra

2019.04.17 15:59

Ugnis sunaikino kompozitoriaus Motiekaičio namus: per valandą viskas, ką turėjau, buvo prarasta

Virginija Sližauskaitė, LRT.lt2019.04.17 15:59

Trečiadienio popietę skaudžia žinia pasidalijo kompozitorius, LMTA dėstytojas Ramūnas Motiekaitis. Socialiniame tinkle „Facebook“ kūrėjas rašė praradęs savo namus ir daugybę emociškai ir kultūriškai vertingų daiktų.

Pakalbintas LRT.lt, kompozitorius teigia, kad istorija – elementari: „Vakar, apie 17 val. užsidegė mano namas ir per valandą viskas, ką turėjau, buvo prarasta. Tai aš pats padariau žioplą klaidą. Pastačiau ant terasos kibirą su žarijomis, tarp kurių, ko gero, buvo viena kita neužgesusi. Matyt, papūtė stiprus vėjas, išvertė žarijas ir per 15 minučių užsiliepsnojo terasa, o galiausiai ir visas namas.“

Paklaustas, kokių veiksmų ėmėsi tokioje situacijoje, R. Motiekaitis sako bandęs degančius namus gesinti savo rankomis.

„Nusileidau į pirmą aukštą, pamačiau dūmų debesį šalia durų, šokau į lauką. Soduose šiuo metu vandens nėra, bet šalia buvo smėlio krūva. Puoliau berti tą smėlį, nusideginau rankas, bet žinoma, man nepavyko nieko padaryti. Tuomet šokau į vidų, bandžiau pagriebti kokį daiktą. Deja, staiga pradėjo sproginėti langai ir užsiliepsnojo jau ir visas namas. Tikrai, tai buvo vos penkių minučių reikalas“, – apie baisią patirtį pasakoja pašnekovas.

Kompozitorius atvirauja neįsivaizduojantis, per kiek laiko sulaukė ugniagesių pagalbos: „Kai esi tokiame šoke, tokioje situacijoje – neįsivaizduoji, kaip eina laikas... Rodės, kad pagalba važiavo valandų valandas... Tokioje būsenoje laikas bėga kitaip, negali to numatyti.“

R. Motiekaitis prisipažįsta, kad gaisro metu prarasta daug. Tarp svarbių daiktų – daugybė muzikos kūrinių, dabar jau pražuvusių.

„Buvo laikai, kai žmonės kūrinius rašė rankomis, ne kompiuteriais. Name buvo mano ankstyvieji kūriniai, dabar jie prarasti. Taip pat krūva knygų, kurias skaičiau, paraštėse žymėdamasis komentarus. Aš pats ruošiausi parašyti knygą, bet viskas sudegė. Sunaikinti ir kietieji diskai su daug daug vertingos informacijos. Gal vienas kur nors likęs ir kažką atkurti pavyks. O kur dar visokie materialūs daiktai, bet ką aš čia vardinsiu, krūvos daiktų, brangių daiktų, tokių kaip krikštynų šaukšteliai, pagalvokite...“, – susijaudinęs vardija kūrėjas.

R. Motiekaitis LRT.lt sako kol kas nežinantis, ko imtis: „Nežinau, ką darysiu, dabar esu visiškai pasyvus, nieko daryti nenoriu. Vaikštau, stengiuosi kažkaip atlaikyti šį faktą. Kol kas apsistojau pas tėvus. Gerai, yra tėvai, kurie visuomet priima. Bet nebeturiu darbo sąlygų, kur galiu kurti...“

Kompozitorius teigia pasidalinęs žinute socialiniame tinkle, nes norėjosi įspėti kitus. „Ta mano pirmasis įrašas „Facebooke“ apskritai. Norėjau pasakyti ir kolegoms, ir pažįstamiems, kad dabar man bus labai sunku. Stebiuosi, nes žmonės ir draugai reaguoja, sulaukiau ir pagalbos. Sunku pasakyti, ar tai įkvepia, galbūt šiek tiek. Nors kartu ir išspaudžia ašarą“, – sako R. Motiekaitis.

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.