Kultūra

2015.09.08 13:45

„Muzika už Nepalą“ brausis pro korumpuotą Nepalo valdžią

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Balandžio pabaigoje Nepalą sukratęs stiprus žemės drebėjimas pareikalavo tūkstančių gyvybių, be pastogės, maisto liko ištisi kaimai. Birželio 14 d. Vilniuje iniciatyva „Muzika už Nepalą“ kvies tiesiogiai padėti katastrofos ištiktiems nepaliečiams ir atkreipti dėmesį į nelaimės mastą.

Balandžio pabaigoje Nepalą sukratęs stiprus žemės drebėjimas pareikalavo tūkstančių gyvybių, be pastogės, maisto liko ištisi kaimai. Birželio 14 d. Vilniuje iniciatyva „Muzika už Nepalą“ kvies tiesiogiai padėti katastrofos ištiktiems nepaliečiams ir atkreipti dėmesį į nelaimės mastą.

Akcijoje „Muzika už Nepalą“ akustiškai naujausią albumą „Gyvenimo pradžia“ atliks Kazimieras Likša, scenoje pasirodys ir Jurgis Didžiulis, Darius Žvirblis, Andrius Zalieska. Iniciatyvos draugai – rašytojas Mantvydas Leknickas, atlikėja Jazzu. Renginio metu svečiai galės skanauti jungtinės Marco d'Erceville (Prancūzija), Jure Glumaco (Slovėnija) ir Edgaro Bolšakovo (Lietuvos) šefų komandos pagamintų skanėstų. Bus ir siurprizų, teigiama pranešime spaudai.

Suaukoti pinigai valdininkų kišenėse

„Žemės drebėjimai vis dar krato Nepalą. Tai – nelaimė, palietusi visus. Tūkstančiai žmonių Nepale šiuo metu miega purve. Prasidėjęs liūčių sezonas, padėtį dar apsunkino“, – sako Lietuvoje gyvenantis vokietis Marcelis Fahle, kuris kartu su bičiuliu Karoliu Cepliu inicijuoja socialinę akciją „Muzika už Nepalą“.

Organizatorių teigimu, Nepalo valdžia – itin korumpuota. Per labdaros organizacijas šalį pasiekiantys pinigai, remiantis vietos įstatymais, yra „prafiltruojami“ valdžios, kurie juos panaudoja asmeninėms reikmėms. Taigi tik ypač maža dalis ir didelių siunčiamų sumų pasiekia nukentėjusiuosius, ypač tuos, kurie gyvena nuošalesnėse vietovėse.

„Todėl lėšas siunčiame tiesiai savo draugams Nepale, ten mums labai padeda mano draugas Cambridge universiteto profesorius Stephenas Scotts-Fawsettas, kurio krikštasūnis Rabindra yra mūsų tiesioginis kontaktas su nukentėjusiais nepaliečiais. Jis prižiūri, kad pinigai pasiektų tuos, kuriems jų labiausiai reikia, ir nuolatos praneša naujienas, siunčia nuotraukas. Aukojame kiek galime, deja, nesame tokie turtingi, tad nusprendėme paprašyti pagalbos ir iš kitų“, – pasakoja M. Fahle.

Šalis merdi

M. Fahle ir K. Ceplys kviečia kiekvieną prisidėti tiek, kiek gali. „Matematika labai paprasta: kuo daugiau pinigų surinksime, tuo daugiau maisto ir palapinių nupirksime“, – teigia akcijos iniciatorius.

Iniciatyvai „Muzika už Nepalą“, anot organizatorių, šiuo metu svarbu ne tik surinkti kuo didesnę sumą pinigų, bet ir paskatinti žmonės atkreipti dėmesį į problemos mastą.

„Nepalas – nuostabaus grožio šalis. Po šios nelaimės ne tik daugybė nepaliečių gyvena nežmoniškomis sąlygomis, bet merdi ir turizmas. Viešbučiai, kavinės, restoranai – tušti. Turizmas turi atsigauti kuo greičiau“, – pasakoja M. Fahle.

Lapkričio 5 d. M. Fahle kartu su garsiu kinematografu, daugybės apdovanojimų laimėtoju australu Clintonu Harnu vyks į Nepalą ir kurs dokumentinį filmą apie tai, kaip šalis laikosi po katastrofos, kaip tai paveikė žemės ūkį ir t.t.

„Dalį surinktų pinigų pasiimsime į šią kelionę ir sumokėsime darbininkams, kurie reikalingus daiktus gabena į atokiausias vietas Manaslu regione“, – pasakoja M. Fahle.

„Lietuvoje gyvenu virš metų. Per tą laiką čia sutikau neįtikėtinai gerų ir entuziastingų žmonių. Kartu su maža grupele draugų dirbu dieną naktį tam, kad šis renginys pasiektų kuo daugiau žmonių. Ir, žinoma, kiek įmanoma daugiau padėtų Nepalo žmonėms“, – teigia M. Fahle.

„Muzika už Nepalą“ vyks birželio 14 d. 14 val. hostelyje „Downtown Forest“ (Paupio g. 31A, Vilnius). Renginio vedėjas – Tadas Rimgaila. Daugiau informacijos