Naujienų srautas

Kultūra2019.04.15 16:49

Mirė švedų aktorė Bibi Andersson

BNS 2019.04.15 16:49

Mirė švedų aktorė Bibi Andersson, sukūrusi pagrindinius vaidmenis tokiuose klasika tapusiuose Ingmaro Bergmano filmuose kaip „Septintasis antspaudas“ (Det sjunde inseglet) ir „Persona“. Jai buvo 83 metai.

B. Andersson mirė sekmadienį, pranešė Švedijos kino instituto atstovas Martinas Frostbergas.

Valstybės finansuojamo instituto pirmadienį paskelbtame pranešime sakoma, kad B. Andersson buvo vienintelė aktorė, keturis kartus laimėjusi kasmet instituto skiriamą geriausios aktorės apdovanojimą.

1958 metais Kanų kino festivalyje B. Andersson taip buvo viena iš aktorių, pelniusių geriausios aktorės už savo vaidmenį I. Bergmano juostoje „Gyvenimo pakraštys“ (Nära livet). Po penkerių metų Berlyno kino festivalyje jai atiteko geriausios aktorės prizas už darbą Vilgoto Sjomano (Vilgoto Šiomano) filme „Meilužė“ (Älskarinnan). 

„Jos pasiekimų švedų kine neįmanoma pervertinti“, – sakoma Švedijos kino instituto vadovės Annos Serner pareiškime.

B. Andersson „visada prisiminsime kaip vieną iš didžiųjų Švedijos aktorių“, pridūrė ji.

B. Andersson, kurios tikrasis vardas buvo Berit Elisabet Andersson, gimė 1935 metų lapkričio 11 dieną. Per savo karjerą ji nusifilmavo daugiau nei 90 filmų, 13 iš jų režisavo I. Bergmanas.

Remiantis Švedijos kino instituto pateikta informacija, pirmą kartą aktorė su šiuo režisieriumi susitiko 1951 metais, kai I. Bergmanas kūrė muilo reklamas, o B. Andersson jose filmavosi.

Aštuntajame dešimtmetyje B. Anderson pradėjo filmuotis ir užsienyje. Ji yra pasirodžiusi tokių režisierių kaip Johnas Hustonas ar Robertas Altmanas juostose, vaidinusi kartu su tokiomis žvaigždėmis kaip Paulas Newmanas , Sidney Poitier ir Steve'as McQueenas.

Vėliau ji statė spektaklius Stokholme, tačiau po 2009 metais patirto insulto pasitraukė iš viešumos.

Velionė paliko dukterį Jenny ir savo trečiąjį sutuoktinį Gabrielį Morą Baezą. Apie aktorės laidotuves informacijos nepateikta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi