Kultūra

2015.09.08 13:45

Tremtinių ir politinių kalinių darbų paroda iš Šiaulių

LRT.lt2015.09.08 13:45

Minint Lietuvos okupacijos 75-metį bei Gedulo ir vilties dieną, Vilniuje atidaroma Šiaulių „Aušros“ muziejaus parengta paroda „Skausmo paženklintas liaudies meno grožis“.

Minint Lietuvos okupacijos 75-metį bei Gedulo ir vilties dieną, Vilniuje atidaroma Šiaulių „Aušros“ muziejaus parengta paroda „Skausmo paženklintas liaudies meno grožis“.

Parodoje eksponuojami įdomiausi tremtinių ir politinių kalinių darbai iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių: rankdarbiai, medžio dirbiniai, piešiniai, skelbiama Genocido aukų muziejaus pranešime spaudai.

Nelaisvės sąlygomis sukurtuose kūriniuose dažnai naudojama tautinė simbolika, ornamentika, lietuviškų eilių posmai, tėvynės meilę ir ilgesį atspindintys motyvai. Jie liudija, kad meninė kūryba buvo vienas iš svarbiausių impulsų, padėjusių mūsų tremtiniams ir politiniams kaliniams išlikti nepaprastai atšiauriomis sąlygomis.

Kiekvienas parodos eksponatas pasakoja trumpą skaudžios praeities istoriją: slapta į tremtį išvežta ir ilgus metus saugota brangiausia šeimos relikvija – Švč. Mergelės Marijos skulptūra, vogčiomis lageryje iš gyvulių kaulų išdrožti kryželiai, tremtyje išaustas trispalvės juostelės gabalėlis ar išsiuvinėtas rankdarbis, kuriame vaizduojama už grotų liūdinti mergaitė, medžio dirbiniuose įrėžti tautiniai simboliai – visa tai alsuoja viltimi, tėvynės ilgesiu ir meile.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus paroda „Skausmo paženklintas liaudies meno grožis“ yra vienas iš šių metų „Lietuvos muziejų kelio“ ciklo, plėtojančio lietuvių liaudies meno temą, renginių.

Paroda atidaroma  2015 m. birželio 12-ąją, penktadienį, 16 val. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejuje (Aukų g. 2A, Vilnius)

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.