Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Duris atvers fotografijų paroda „Laikas ir kelias“

15min.lt 2015.09.08 13:45

Birželio 10 d. 18 val. parodų erdvėje „Oslo namai – meno erdvė“ bus atidaryta Sauliaus Paukščio fotografijų paroda „Laikas ir kelias“.

Birželio 10 d. 18 val. parodų erdvėje „Oslo namai – meno erdvė“ bus atidaryta Sauliaus Paukščio fotografijų paroda „Laikas ir kelias“.

Parodoje „Kelias ir laikas“ – tolimi vaizdai. Tai – vienas filtrų, padedančių išgryninti atvaizdą nuo neišvengiamai žmogų veikiančių stereotipų, nuostatų, nusistatymų ir angažuotų vertinimų.

Prieš mus – maksimaliai gryna fiksacija, atribota ir nuo įspūdžio nuodėmės. Nei architektūra, nei žmonių mimika, nei egzotiškos formos nedarė šiems atvaizdams įtakos.

Ieškant laiko pasitelkta atvaizdo fiksavimo atsitiktinių kadrų seka, kuri vis tik susieta kažkokio gaivališko sūkurio, kurio veikiamas fotografas ir fiksavo šiuos iš esmės atsitiktinius kadrus. 

Būtent atsitiktinumas – pagrindinis variklis aukštesnės – kūrybinės jėgos, idėjos, kuri vedė fotoaparato žvilgsnį, fiksuojantį bėgančio laiko atvaizdus.

Kelias ir laikas – tos pagrindinės dedamosios iš kurių ir susikonstruoja kasdienybės vaizdai. Paryškintos spalvos ir ta – „ svarbiausio momento“ nuojauta  – užburia ieškant vaizde svarbiausių momentų ir lyg koks uždraustas vaisius prikausto žvilgsnį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi