Kultūra

2015.06.09 15:52

Klaipėdą užlies jaunųjų dainininkų balsai

LRT.lt2015.06.09 15:52

„Mes Lietuvos vaikai!“ – šiuos žodžius garsiai ir išdidžiai birželio 13–14 d. tars daugiau nei 7 tūkstančiai jaunųjų atlikėjų: Klaipėdoje vyks jau V Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalis-konkursas, kurį rengia Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“, Lietuvos liaudies kultūros centras, Lietuvos chorų sąjunga ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

„Mes Lietuvos vaikai!“ – šiuos žodžius garsiai ir išdidžiai birželio 13–14 d. tars daugiau nei 7 tūkstančiai jaunųjų atlikėjų: Klaipėdoje vyks jau V Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalis-konkursas, kurį rengia Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“, Lietuvos liaudies kultūros centras, Lietuvos chorų sąjunga ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Festivalis-konkursas „Mes Lietuvos vaikai“ įtraukia ne tik visos Lietuvos vaikų ir jaunimo chorus, bet ir kitus meno kolektyvus. Jį sudaro dvi dalys: zoniniai I turo renginiai šešiuose Lietuvos regionuose (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Panevėžio) ir II finalinis turas bei dainų šventė Klaipėdoje.

Šiemet II turas prasidės iškilmingu atidarymo renginiu Klaipėdos koncertų salėje, vėliau, nuo 11.30 iki 16 val., vyks konkurso finalas: regioninių turų nugalėtojai varžysis dėl geriausiųjų vardo bei 3 000 eurų pagrindinio prizo. Pirmąją festivalio-konkurso dieną vainikuos laureatų paskelbimas ir šventinis koncertas.

Sekmadienį vyks mažoji Moksleivių dainų šventė – prie vaikų ir jaunimo chorų prisijungs etnografiniai ir folkloro ansambliai, liaudies instrumentų orkestrai, šokėjai ir kiti atlikėjai. Šokanti, dainuojanti ir grojanti daugiau nei 250 vaikų ir jaunimo kolektyvų  eisena nuvingiuos miesto gatvėmis į Klaipėdos Vasaros estradą, kur 17 val. vyks pagrindinis šventės koncertas.

Tai yra svarbus, jau tradicija tapęs renginys, kuriuo siekiama skatinti Lietuvos vaikų ir jaunimo gimtojo krašto dainavimo tradicijų pažinimą ir etninio paveldo puoselėjimą, muzikinį ugdymą bei švietimą, vaikų ir jaunimo užimtumą. Šventės devizas – prasmingi Vydūno žodžiai: „Dainoje – tautos dvasia“. Taigi neatsitiktinai šis visą Lietuvą jungiantis festivalis pavadintas Vydūno dainos eilute „Mes Lietuvos vaikai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.