Kultūra

2015.06.09 14:49

Vilniaus kolegijos jaunieji dizaineriai pristatys savo kūrybą

LRT.lt2015.06.09 14:49

Ketvirtadienį vyks jaunųjų dizainerių mados šou. Savo kolekcijas pristatys Vilniaus kolegijos Aprangos dizaino studijų programos absolventai.

Ketvirtadienį vyks jaunųjų dizainerių mados šou. Savo kolekcijas pristatys Vilniaus kolegijos Aprangos dizaino studijų programos absolventai.

Ne vienam iš Aprangos dizaino programos absolventų dėstytojai jau dabar prognozuoja sėkmingą kūrybinį kelią. Tad  ketvirtadienį bus puiki proga patiems įsitikinti, kokių netikėtų idėjų bei kūrybinių sumanymų turi šie jauni talentai.

Į renginį užsukę abiturientai galės pamatyti realius studijas baigiančių dizainerių darbus. Įdomesnių stiliaus sprendimų ieškantys lankytojai galbūt atras savo dizainerius ir taps jų pirmaisiais klientais.

Jaunieji kūrėjai renginio metu žada nustebinti praktiškomis ir originaliomis idėjomis. Tikimasi, jog visos kolekcijos bus vertos žiūrovų dėmesio: vienos kalbės apie žmogaus sąmoningumo žadinimą, kitos pasakos apie moterų drąsą ir laisvę, trečios prisilies prie vaikystės trapumo ar naktinių drugelių grožio. Kūrybiniai impulsai įvairūs: nuo pirmosios moters lakūnės, šamaniškų burtų iki Antonin Gaudi architektūros stebuklų, rašoma pranešime spaudai.

Lankytojams tai turėtų būti išties įspūdingas reginys, o dvylikos kolekcijų autoriams – atsakingas įvykis: jų darbus vertins garsūs Lietuvos dizaineriai.

Kompetentingai komisijai ketvirtadienio popietę bus pristatyti šių kūrėjų darbai: Ivetos Butkevičiūtės autorinė vyriškų drabužių kolekcija „Dez.1n.f0 arba Miesto Šamanas“; Joanos Romanovskos autorinė kolekcija „Mozaika“; Monikos Dirsės moteriškų drabužių kolekcija „Saturnija“; Gintarės Norvilaitės autorinė kolekcija „Trapumo etapas“; Veronikos Vaitkutės apranga, sukurta naktinio baro „Mr. Bond“ barmenams; Kristinos Gedrimaitės autorinė kolekcija „Under“; Julijos Kugytės autorinė kolekcija „Moderni klasika“; Mildos Juknevičiūtės autorinė kolekcija „Judėk laisvai“; Jonės Grigaitytės kūrybinė kolekcija „SPaukštytėsS“; Monikos Kutyš autorinė kolekcija „Air woman“; Gretos Jončaitės sukurti kostiumai miuziklo „Čerai“ personažams.

Renginio organizatoriai pabrėžė, kad jauniems autoriams pristatyti savo kūrybą publikai yra be galo svarbu. O pasak vienos iš baigiamųjų darbų vadovių lekt. Dainos Urniežienės, Aprangos dizaino programos studentai Vilniaus kolegijoje išmoksta ne tik įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus. Baigę studijas jie geba konceptualiai pagrįsti savo idėjas, mąstyti, aiškiai suformuluoti kūrybines problemas ir jas spręsti.

Renginys vyks birželio 11 d., ketvirtadienį, PLC „Panorama“ Centrinėje aikštėje.