Kultūra

2015.06.09 14:12

„Kino pavasaris“ ruošiasi visus metus veiksiančios salės atidarymui

LRT.lt2015.06.09 14:12

Birželio 17 d. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ Vilniuje atidaroma „Kino pavasario“ salė. Joje visus metus, įskaitant ir šią vasarą, bus galima pamatyti tiek „Kino pavasaryje“, tiek kituose didžiuosiuose pasaulio kino festivaliuose įvertintus filmus.

Birželio 17 d. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ Vilniuje atidaroma „Kino pavasario“ salė. Joje visus metus, įskaitant ir šią vasarą, bus galima pamatyti tiek „Kino pavasaryje“, tiek kituose didžiuosiuose pasaulio kino festivaliuose įvertintus filmus.

Per vasarą bus rodoma 15 festivalio žiūrovų itin pamėgtų juostų. Vėliau repertuaras keisis, pildysis įvairiausiais Europos autorinio kino šedevrais, rašoma pranešime spaudai.

„Kino pavasario“ salės vasaros repertuare – šių metų festivalio atidarymo filmas ir žiūroviškiausia juosta „Mamytė“ (rež. Xavier Dolanas). Tai Kanados kino vunderkindo, neseniai 26-ąjį gimtadienį atšventusio ir penkis filmus sukūrusio X. Dolano darbas, „Cezarių“ apdovanojimuose įvertintas kaip geriausias užsienio filmas. Į didįjį ekraną sugrįš ir jaunos režisierės Linos Plioplytės dokumentinis pasakojimas apie stilingąsias Niujorko damas „Amžinai stilingos“, ir praėjusių metų festivalio hitas „Glorija“ (rež. Sebastianas Lelio).

Nuo mažiausio iki vyriausio šeimos nario lauks „Amelijos iš Monmatro“ režisieriaus Jean-Pierre Jeunet šedevras „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“, šmaikščiai ir labai vizualiai papasakosiantis apie fenomenaliai protingą berniuką ir jo šiek tiek kvaištelėjusią šeimą. Žiūrovams nuo 4 metukų skirta įvairiausių išdaigų kupina komedija „Mažieji padaužos“ (rež. Veitas Helmeris).

Kokia gi vasara be kulinarinių eksperimentų. Įkvepianti istorija „Atrandant Gastoną“ (rež. Julia Patricia Perez) supažindins su Peru pasididžiavimu – talentingu šefu Gastonu Acurio, kurio dėka pasaulis sužinojo apie Peru virtuvę ir tūkstančiai jaunų perujiečių susidomėjo kulinarijos menu. Juostos „Kritikai gurmanai“ (rež.: Thomas Jacksonas, Charlotte Landelius, Henrikas Stockare) žiūrovai su įtakingiausiais maisto tinklaraštininkais, tarp kurių ir lietuvė Aistė Misevičiūtė, keliaus po geriausius pasaulio restoranus.

Su filmo „Steiko (r)evoliucija“ (rež. Franckas Ribiere) kūrybine komanda bus ieškoma geriausio jautienos steiko. Nepamirštamų įspūdžių suteiks unikalų projektą, jungiantį kulinariją su kitais menais, užfiksavusi dokumentika „Vakarienė kaip sapnas“ (rež. Francas Aleu). 

„Kino pavasario“ salėje, žinoma, nebus apsieita ir be komedijų. Prancūziško humoro ir romantikos gerbėjams bus siūloma pažiūrėti filmą „Džema Boveri“ (rež. Anne Fontaine), kurio pavadinimas su legendiniu romanu „Madam Bovari“ sutampa neatsitiktinai. Balkanišku humoru iki ašarų juokins aistringos atostogos kroatų komedijoje „Meilės sala“ (rež. Jasmila Žbanic), o su Izraelio kariuomenėje tarnaujančiomis merginomis supažindins festivalio žiūrovų itin pamėgta juosta „Nulis motyvacijos“ (rež. Talya Lavie).

Diskusijas keliantys ir opias socialinias problemas liečiantys filmai – taipogi vasaros repertuaro dalis. Juosta „Šokantys arabai“ (rež. Eranas Riklis) nuoširdžiai papasakos apie rasistinį valstybės susiskaldymą ir savosios tapatybės vardan ramybės atsižadėjimą, o dramos „Pamoka“ (rež.: Kristina Grozeva, Petaras Valchanovas) herojai teks paminti savo moralinius principus ir įsitikinimus vardan savo šeimos gerovės.

15 „Kino Pavasaris Distribution“ juostų bus rodomos ne tik Vilniuje, bet ir šių regionų erdvėse: Kaune („Romuva“), Klaipėdoje („Kultūros fabrikas“), Šiauliuose („Atlantis Cinemas“), Panevėžyje („Garsas“), Mažeikiuose („Pirmas kadras“), Varėnos kino ir parodų salėje, Palangoje („Naglis“).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.