Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Dirbtuvėse gamino piešiančius robotus

„Fake it till you make it“ arba lietuviškai – „Klysk, kol padarysi“. Taip vadinasi keliaujančio menininko Justino Tylerio Tate`o dirbtuvės. Šis menininkas kaskart savo projektams pasirenka vis skirtingą temą: konstravimas, kulinarija, elektronika, mechanika, juvelyrika, fizika, augalai ar kita. Pristatydamas vis skirtingas dirbtuves, menininkas privalo ir pats  išmokti ką nors naujo, patirtį perduoti dalyviams.

„Fake it till you make it“, arba lietuviškai – „Klysk, kol padarysi“. Taip vadinasi keliaujančio menininko Justino Tylerio Tate`o dirbtuvės. Šis menininkas kaskart savo projektams pasirenka vis skirtingą temą: konstravimas, kulinarija, elektronika, mechanika, juvelyrika, fizika, augalai ar kita. Pristatydamas vis skirtingas dirbtuves, menininkas privalo ir pats  išmokti ką nors naujo, patirtį perduoti dalyviams.

„Kas kartą prieš ateidami į dirbtuves dalyviai nieko nežino. Nežino, kur dalyvaus ir ko naujo išmoks. Taigi jie ateina su vieninteliu tikslu – pabandyti kažką naujo, o ne išmokti konkrečių dalykų“, – pasakojo menininkas.

Šį kartą Vilniuje vykusiose menininko dirbtuvėse buvo supažindinama su robotika. Dalyviai naudojo įvairias detales – senus variklius, elektronikos prietaisus, klijus, laidus ir kitas priemones, iš kurių konstravo robotus. Robotai, judėdami įvairiomis kryptimis, kūrė konceptualius piešinius, kurie vėliau pristatyti parodoje.

„Šiandien dalyviai konstruoja piešimo mašinas ir tai – pirmas žingsnis mokantis robotikos. Tai paprasta įžanga, kur dalyviai turi mąstyti, kaip robotas veikia, kokia detalių reikšmė. Šie automatizuoti kūriniai gali funkcionuoti skirtingais būdais. O konstruodamas piešimo mašiną, gali matyti, kaip kiekviena detalė veikia iškart sukonstravus“, – aiškino J. T. Tate`as.

Pasak menininko, visos jo dirbtuvės – eksperimentas, kiekvienam smalsiam žmogui suteikiantis platformą išbandyti save naujoje veikloje, sukurti ką nors naujo. Dirbtuvėms apie robotiką nereikėjo jokių specifinių žinių. Detalės jungiamos taip, kaip atrodo tinkama. Dalyviai turėjo tik vieną privalomą uždavinį – išlaisvinti vaizduotę.

„Čia yra visiška improvizacija – aš nežinau, koks bus mano galutinis rezultatas, bet jis jau dabar juda stalo paviršiumi. Tikslas yra padaryti kuo „sunkesnį“ judėjimą, kad piešinys, kurį tas mūsų robotukas paišo, būtų kažkuo išskirtinis“, – pasakojo dirbtuvių dalyvis Vytautas Juozėnas.

J. T. Tate`ui tai – jau ne pirmosios dirbtuvės Lietuvoje, čia jis ne kartą dalyvavo projektuose su kitais lietuvių menininkais. Dirbtuves „Klysk, kol padarysi“ organizavo Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi