Kultūra

2015.06.08 08:36

Džiazo festivalio kulminacija – lietuviškų šaknų turinčių muzikantų koncertas

LRT.lt2015.06.08 08:36

Šeštadienį pavakare į Kruizinių laivų terminalą sugrįžęs Klaipėdos pilies džiazo festivalis toliau džiugino geros muzikos mylėtojų sielas. Vakarą pradėjo vienus geriausių ir išraiškingiausių regiono džiazo atlikėjų vienijantis Klaipėdos džiazo orkestras, publiką išjudinęs pozityvia energija alsuojančiomis melodijomis. Estafetę orkestras perdavė trimito virtuoze tituluojamai Saskia Laroo iš Olandijos, kūno muzika, unikaliomis improvizacijomis ir netikėtomis melodijos linijomis tiesiog užbūrusiai prie marių susirinkusius muzikos gerbėjus. O saulei leidžiantis, romantikos kupinomis dainomis publiką apdovanojo talentingasis Frank McComb iš JAV. Vakarą vainikavo legendiniai, charizmatiškieji, neabejotina festivalio kulminacija tapę „The Original Blues Brothers band“  visą Kruizinių laivų terminalą užvaldę galinga energija.

Šeštadienį pavakare į Kruizinių laivų terminalą sugrįžęs Klaipėdos pilies džiazo festivalis toliau džiugino geros muzikos mylėtojų sielas. Vakarą pradėjo vienus geriausių ir išraiškingiausių regiono džiazo atlikėjų vienijantis Klaipėdos džiazo orkestras, publiką išjudinęs pozityvia energija alsuojančiomis melodijomis. Estafetę orkestras perdavė trimito virtuoze tituluojamai Saskia Laroo iš Olandijos, kūno muzika, unikaliomis improvizacijomis ir netikėtomis melodijos linijomis tiesiog užbūrusiai prie marių susirinkusius muzikos gerbėjus. O saulei leidžiantis, romantikos kupinomis dainomis publiką apdovanojo talentingasis Frank McComb iš JAV. Vakarą vainikavo legendiniai, charizmatiškieji, neabejotina festivalio kulminacija tapę „The „Original Blues Brothers band“  visą Kruizinių laivų terminalą užvaldę galinga energija.

Grupės „The Original Blues Brothers band“ pasirodymas. K. Kasparavičiūtės /Organizatorių archyvo nuotr.

Pasak grupės narių, jiems didelis džiaugsmas koncertuoti Lietuvos uostamiestyje – pasirodo dviejų jos narių šaknys siekia būtent Lietuvą. Gitaristo Steve`o Cropperio (The Colonel)  protėviai 1910 m. emigravo iš Vilniaus, o gitaristo Erico Udelio (The Red) senelis kilęs iš Kauno. „Atvežti savo muziką į Lietuvą mums yra kažkas nerealaus – ilgai laukėme šio koncerto, o Klaipėdos publika savo šiluma ir skleidžiama energija mus pakrovė ilgam“ – sakė S. Cropperis.
Tačiau tuo antroji 21-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio naktis nesibaigė – ištvermingiausi džiazo mylėtojai persikėlė į „Olympic Rock Casino“, kur jų laukė „Portugalian exotic band“, publikai paruošusi tikrą džiazo, fanko ir Lotynų Amerikos ritmų kokteilį, privertusį šokti iki paryčių.

Beje, paskutiniąją festivalio dieną Klaipėda dar „įšoks“ ir į bėgimo batelius. Birželio 7-ąją visus energingai kvies „Eurovaistinės“ Taurė. Klaipėdiečių ir miesto svečių lauks 2,5 km, 5 ir 10 km distancijos, o mažieji sportininkai jėgas galės išbandyti 500 m bėgime vieni ar su tėveliais. Beje,  „Eurovaistinė“ nuo kiekvieno prabėgusio dalyvio dovanos 0, 29 EUR Klaipėdos miesto sveikatinimui.

Sekmadienį taip pat džiugins vaikų ir jaunimo džiazo dainų šventė „Jaunoji džiazo banga“. Šis unikalus renginys į Lietuvos uostamiestį iš viso sukvies beveik 1 tūkst.  jaunimo chorų bei ansamblių dalyvių iš visos šalies – Danės upėje džiazuos vaikų „Optimist“ klasės jachtų regata, miestą išjudins dalyvių eitynės ir Kruizinių laivų terminale uostamiesčio vėjo  banguojamas jaunas džiazas.
 
Klaipėdos pilies džiazo festivalis – gera muzika, geriems žmonėms, po plazdenančiomis burėmis vyksta birželio 5–7 d. Kruizinių laivų terminale.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.