Kultūra

2015.06.06 20:52

Klaipėdoje buriuojasi burlaiviai ir skamba džiazas

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.06.06 20:52

Klaipėda šį savaitgalį sulaukė kaip niekad gausaus svečių būrio. Kai kurie atvyko pasigėrėti įspūdingais burlaiviais, dalyvausiančiais regatoje „Baltick Tall Ships“, o džiazo mėgėjus atviliojo 21-asis Pilies džiazo festivalis.

Klaipėda šį savaitgalį sulaukė kaip niekad gausaus svečių būrio. Kai kurie atvyko pasigėrėti įspūdingais burlaiviais, dalyvausiančiais regatoje „Baltik Tall Ships“, o džiazo mėgėjus atviliojo 21-asis Pilies džiazo festivalis.

Uostamiestyje prie kruizinių laivų terminalo ir Danės upės krantinių jau penktadienį prisišvartavo apie 30 įvairių tipų burlaivių iš Olandijos, Lenkijos, Rusijos, Latvijos ir Lietuvos. Tai – Baltick Tall Ships“ regatos,vyksiančios birželio 5-8 dienomis dalyviai. Klaipėda šioje regatoje tapo starto Uostu.

„Tapti starto uostu ir apskritai priimančiu ar finišo uostu, nėra taip paprasta. Uostas turi atitikti keliamus reikalavimus. Pasaulinė burlaivių asociacija turi pritarti, kad tas uostas dalyvauja regatoje“, – aiškina VšĮ „Klaipėdos šventė“ tarptautinių projektų koordinatorė Violeta Ulevičienė.

Burlaiviai startuos pirmadienį. Klaipėdos uostą jie paliks apie 11 val. Apie 15 val. jie pradės lenktynes atviroje jūroje. Laivams teks įveikti apie 260 mylių iki finišo uosto Ščecino, Lenkijoje. Lietuvai regatoje atstovaus trys laivai.

„Tikslas – jaunimo buriavimo mokymas.Ši regata ypatinga tuo,kad galimybė joje dalyvauti suteikiama ne tik jaunimui, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms“, – nurodo buriuotojas Kipras Paldauskas.

Prie krantinių prisišvartavę burlaiviai nuo pirmųjų akimirkų sulaukė didelio klaipėdiečių ir svečių dėmesio. Ypač gerai pažįstamas burlaivis iš Rusijos -„Kruzenšternas“, bei Lenkijos burlaivis, kurio ilgis – 108 metrai. Entuziastams pažįstami ir kiti didieji regatos burlaiviai.

Kiti susirinko pasiklausyti džiazo ritmų.Regatos šventė šį kartą sutapo su 21-uoju Klaipėdos pilies džiazo festivaliuu.

Kruizinių laivų terminale susirinkę džiazo mėgėjai klausėsi įstabaus dainininkės iš Gruzijos Nino Katamadze balso, gėrėjosi bliuzo karalaite vadinamos Sharrie Williamsir jos grupės pasirodymu.Šį vakarą – susitikimas su trimito virtuoze Saskia Laroo, Franku McCombu bei kitais atlikėjais.

Rytoj Klaipėdoje pasirodys džiazo dainų šventės „Jaunoji džiazo banga“ dalyviai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.