Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

L. Striogos „Šviesos lauke“ – Kauno paveikslų galerijoje

Kauno paveikslų galerijoje atidaryta skulptoriaus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Leono Striogos darbų paroda „Šviesos lauke“. 85 gimtadienį švenčiantis menininkas sako esantis laimingas žmogus.

Kauno paveikslų galerijoje atidaryta skulptoriaus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Leono Striogos darbų paroda „Šviesos lauke“. 85 gimtadienį švenčiantis menininkas sako esantis laimingas žmogus.

„Myliu žmones ir pasaulį. Man iki šiol – viskas labai įdomu“, – sako skulptorius L.  Strioga, savo „griekus“ ir idealus nusprendęs parodyti jubiliejinėje parodoje.

Prieš keturis dešimtmečius savitą medžio skaptavimo techniką atradęs skulptorius parodoje „Šviesos lauke“ eksponuoja piešinius ir apie pustrečio šimto skulptūrų.

„Mano technika unikali – niekas taip nedirba“, – pasakojo skulptorius.

85 gimtadienį švenčiantis skulptorius su mūza sako sutariantis gerai – daug dirba, nes be kūrybos jam būtų nuobodu gyventi. Pasak L. Striogos, visuomenėje trūksta dvasingumo ir platesnio požiūrio į pasaulį, todėl į pagalbą jis nutarė pasikviesti angelus – jų parodoje – ne vienas.

„Darau trumpakojus, dėl to, kad man labai norisi paimti pirmykštę, archajišką formą ir ją „sušiuolaikinti“, modernizuoti. O labiausiai man reikalinga, kad žmogus išsivaduotų nuo dviveidystės, kad būtų natūralus ir nuoširdus. Aš labai noriu tai (savo kūriniais) parodyti“, – savo kūrybą aiškino L. Strioga.

Skulptorius save vadina vienos eilutės poetu – jo darbų pavadinimai, kaip pats juokiasi, labai neįprasti:  „Drabnas paukštelis“, „Sunkiausia iššifruoti sąvoką mylėti“ arba „Angelo liūdesys man sielą pripildo“.

Menininkas sako, skulptorius – pati geriausia specialybė – esi pats sau režisierius, scenaristas ir aktorius.    

„Ir žmonėms dėkoju, ir angelams. Aš esu laimingas žmogus. Laimingas. Man daugiau nieko nereikia“, – pasakojo skulptorius.

Nacionalinės meno ir kultūros premijos laureato L. Striogos paroda Kauno paveikslų galerijoje veiks iki liepos 5 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi