Kultūra

2015.09.08 13:45

Lietuvoje koncertuos „Eurovizijoje“ sužibusi Latvijos žvaigždė Aminata

LRT.lt2015.09.08 13:45

Latvė Aminata ką tik stulbinančiai pasirodė tarptautiniame „Eurovizijos“ konkurse, pelnydama savo šaliai 6 vietą finalinėje lentelėje. Lietuva jos pasirodymui skyrė daugiausiai – 12 balų. Netrukus egzotiškoji Aminata pasirodys festivalyje „Galapagai 2015“, rašoma pranešime spaudai.

Latvė Aminata ką tik stulbinančiai pasirodė tarptautiniame „Eurovizijos“ konkurse, pelnydama savo šaliai 6 vietą finalinėje lentelėje. Lietuva jos pasirodymui skyrė daugiausiai – 12 balų. Netrukus egzotiškoji Aminata pasirodys festivalyje „Galapagai 2015“, rašoma pranešime spaudai.

Liepos 24–25 dienomis Zaraso ežero saloje vyksiantis festivalis „Galapagai 2015“ Aminatai bus ypatingas pirmas kartas. Išskyrus „Euroviziją“, tai – pirmasis jos pasirodymas už Latvijos sienų. Šią vasarą tai bus vienintelė galimybė pamatyti ją koncertuojančią Lietuvoje.

„Aminata yra pribloškianti savo energija, savo balso gelmėmis ir savo sceniniu charakteriu. Ji tikrai suteiks labai įdomių spalvų mūsų festivaliui, kuriam pati visa širdimi ruošiasi. Kartu su ja atvyksta geriausi ir profesionaliausi Latvijos muzikantai. Aminatos komanda ruošia specialų šviesų šou, jos pasirodymą kuria 10 žmonių komanda“, – pasakoja festivalio „Galapagai 2015“ organizatorius Algirdas Barniškis–Blėka. 

Tiek afrikietiško, tiek latviško kraujo turinti atlikėja Aminata gimė Rygoje 1993 m. Jos mama – latvė, o tėvas kilęs iš Burkina Faso, Vakarų Afrikos.

Jos stiprus balsas ir išskirtinė išvaizda prikausto dėmesį visuose dainų konkursuose ir muzikos projektuose, kad ir kur Aminata dalyvautų. Egzotiška mergina visuomet sulaukia didžiulio pasisekimo.

Daugybe talentų apdovanota latvė pati kuria muziką, groja fleita, bet ji visuomet norėjo tapti dainininke.

Prieš savo pasirodymus scenoje atlikėja mėgsta susikoncentruoti, todėl vengia bendravimo. Tokiomis akimirkomis Aminata klausosi muzikos, ypač etno. Dažniausiai atlikėja slepiasi tamsiame kamputyje, kad jai niekas netrukdytų. Tačiau po pasirodymo ji tampa labai atvira, draugiška ir komunikabili.

„Aš manau, kad kiekvienas atlikėjas svajoja koncertuoti didžiojoje scenoje. Vien mintis, kad tavęs klausosi daugybė žmonių, yra stipriai jaudinanti. Svajoju mėgautis akimirkomis, kurios mane pripildo nuostabių jausmų“, – sako į Lietuvą atvykstanti „Eurovizijos“ žvaigždė Aminata.

Liepos 24–25 dienomis muzikos ir pramogų festivalyje „Galapagai 2015“ taip pat koncertuos „Mobb Deep“, „Pendulum DJ Set & Verse“, „The Petebox“, „Toploader“, „G&G Sindikatas“, „Trubetskoy“, „Golden Parazyth“, „Lilas ir Innomine Orchestra Show“, „Ba.“, Mesijus ir Munpauzn, „Freaks on Floor“, „Tie Geresni“, „Jama & W“, Omerta, „Tavo Tėvas“, „Despotin Beat Club“, „Z on A“ ir dar daug kitų grupių, kurios bus skelbiamos netrukus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.