Kultūra

2015.06.01 21:00

Klaipėdoje prasidės pilies džiazo festivalis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.06.01 21:00

Savaitgalį uostamiestyje skambės džiazas – čia prasidės 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Savaitgalį uostamiestyje skambės džiazas – čia prasidės 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Birželio pirmąjį savaitgalį griaudėsiantis Pilies džiazo festivalis, pasak rengėjų, nudžiugins muzikinių stilių įvairove. Festivalyje laukiamas gausus pasaulinio garso muzikos legendų būrys. Pirmą kartą ne tik į Klaipėdą, bet ir Lietuvą atvyks legendinė grupė „The „OrIginal“ Blues Brothers band“ . Būtent pagal šios grupės muziką sukurtas filmas „Bliuzo broliai“. Festivalyje taip pat koncertuos didelį pripažinimą JAV pelnęs Frankas McCombis, bliuzo karalaite vadinama Šeri Willams.

 „Nino Katamadzė iš Gruzijos. Gruzijos perlas – jau Lietuvoje yra buvusi, tikrai turi nemažai gerbėjų. Saskija Laru iš Olandijos, egzotiškieji mūsų Kazakstano „Big Band Almata“ – iš tokio tolimo krašto muzikantų dar neesame turėję“, – vardijo Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

Po metų į festivalį grįžtą ir „Jaunoji džiazo banga“. Šiemet tai – penktoji vaikų ir jaunimo džiazo šventė, vyksianti kruizinių laivų terminale.

 „Šiais metais jau yra užsiregistravę apie pusantro tūkstančio vaikų, kas sudaro apie 70 kolektyvų iš visos Lietuvos. Kaip visuomet, vaikai  dainuos ne vieni. Jiems talkins džiazo žvaigždės: ir pasaulinės, kaip Frenkas McCombo, ir vietinės – Vilius ir Violeta Tarasovai, Kristina Jatautaitė“, – pasakojo „Jaunosios džiazo bangos“ koordinatorė Inga Gedvilienė.

Festivalio atidarymo koncertą pradės džiazo orkestras iš Norvegijos, vėliau klausytojai stebės kazachų bei prieš porą metų susibūrusio Klaipėdos džiazo orkestro pasirodymus. Sekmadienį festivalį baigs džiazo dainų šventė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.