Kultūra

2015.06.01 12:05

Pleneras Veisiejuose: darbai papuoš parkus ir papildys galerijos fondus

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.06.01 12:05

Tradiciniame Veisiejų tarptautiniame plenere nutapyti paveikslai papildys miestelio dailės galerijos fondus, o kalvių ir medžio drožėjų darbai papuoš skulptūrų parkus miestelyje.

Tradiciniame Veisiejų tarptautiniame plenere nutapyti paveikslai papildys miestelio dailės galerijos fondus, o kalvių ir medžio drožėjų darbai papuoš skulptūrų parkus miestelyje. 

23 dailininkai, medžio drožėjai ir kalviai iš Lietuvos, kaimyninių valstybių, Armėnijos ir Gruzijos (ne vienas iš jų Veisiejuose pirmą kartą) kūrė įkvėpti gamtos ir bendravimo su vietos žmonėmis.

Pasak plenero organizatorių, dalyvius jie atsirenka patys nuvykę į parodas, ieško naujų menininkų, atstovaujančių skirtingoms meno mokykloms. 

„Plenerus mėgstu, nors nedažnai juos renkuosi. Veisiejuose esu pirmą kartą. Patinka bendravimas. Gamta čia labai graži ir skiriasi nuo armėniškos. Daug žalumos, o atspindžiai ežeruose – nepakartojami. Aš esu abstrakcionistė, hiperrealistė, nutapiau kelis paveikslus“, – pasakoja dailininkė iš Armėnijos Hasmik Avetisjan.

„Mes gyvename Latvijoje, menininkai vienas kitą pažįsta, ir mums atrodo, kad mūsų meno vertinimo kriterijai yra pasauliniai ir patys geriausi. Bet čia susitinki su kitų šalių menininkais, kita nuomone, požiūriu, kita dailės mokykla. Tai įdomu. Dėl to ir vykstu į plenerus. Mano specifika – kaimo gyvenimas, nes tai tautos šaknys, nuo ko prasideda šalis ir kaip vystosi toliau“, – sako dailininkas iš Latvijos Andrejus Severetnikovas.

Plenero organizatoriai ieško ir būdų, kaip atgaivinti kalvystės tradicijas, Veisiejuose gyvavusias kone šimtmetį.

„Dėl tokių stiprių kalvių, kaip Jarutis, Kuzinas ir Žilinskas, Veisiejuose įvyko kalvystės renesansas. Mes turime puikų kalvį, ir jis jau išmokęs dar du savarankiškai dirbančius kalvius. Jis turi savo kalvystės būrelį, kalvystės klasę meno mokykloje“, – pasakoja plenero organizatorius Vytautas Žukauskas.

Kalvių ir drožėjų kūriniai papuoš miestelio viešąsias erdves, skulptūrų parkus, o briedis, besipuikuojantis Lazdijų herbe, įsikurs prie įvažiavimo į šį pasienio miestą. Nutapyti paveikslai papildys paveikslų galeriją. Joje – jau apie 120 paveikslų, paskutinį kartą jie buvo eksponuoti Rygoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.