Kultūra

2015.09.08 13:45

Pagrindinės „Sidabrinės gervės“ – moterų rankose

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Geriausia režisierė – Giedrė Žickytė, geriausias ilgametražis filmas – Alantės Kavaitės „Sangailės vasara“. Tai paaiškėjo LRT didžiojoje studijoje vykusioje „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų ceremonijoje.

Geriausia režisierė – Giedrė Žickytė, geriausias ilgametražis filmas – Alantės Kavaitės „Sangailės vasara“. Tai paaiškėjo LRT didžiojoje studijoje vykusioje „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų ceremonijoje.

Šiemečiai, jau 8-ieji „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai už geriausius kino darbus vyko uždaroje visuomenei, bet atviroje televizijos žiūrovams erdvėje – LRT studijoje. Ji buvo paversta kino aikštele, mat ceremonijos organizatoriai užsimojo tiesioginės transliacijos metu nufilmuoti trumpametražę juostą.

Aršiausiai dėl „Sidabrinių gervių“ šiemet varžėsi šešioms statulėlėms nominuota režisierės Alantės Kavaitės vaidybinė juosta „Sangailės vasara“ ir penkiose kategorijose į apdovanojimą pretendavęs režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas apie fotomenininką Vitą Luckų „Meistras ir Tatjana“.

Kam šiemet šypsosi laimė?

„Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškam kinui skirta kino dailininkui Algirdui Ničiui.

Metų geriausiu ilgametražiu kino filmu pripažinta Alantės Kavaitės režisuota juosta „Sangailės vasara“.

Metų geriausio režisieriaus statulėlę pelnė Giedrė Žickytė („Meistras ir Tatjana“).

„Sidabrinė gervė“ už geriausią operatoriaus darbą įteikta  Audriui  Kemežiui („Meistras ir Tatjana“, rež. Giedrė Žickytė). Tai jau trečiasis šio menininko apdovanojimas už „Meistrą ir Tatjaną“  po pagrindinio Lietuvos kinematografininkų sąjungos prizo ir Lietuvos kino operatorių asociacijos „Ąžuolo“. Laureatą paskelbė  operatorius Jonas Gricius, ilgai negalėjęs pradėti  kalbos dėl audringų publikos plojimų.

Metų geriausio aktoriaus titulas atiteko Valentinui Masalskiui („Triukšmadarys“, rež. Karolis Kaupinis). Laureatas ceremonijoje nedalyvavo.
Metų geriausia aktore pripažinta Julija Steponaitytė („Sangailės vasara“, rež. Alantė Kavaitė ir „Man dvim keli“, Marija Kavtaradzė). Apdovanojimą teikęs aktorius Juozas Budraitis vylėsi, kad iš laureatės Sidabrinės gervės išsiris kiaušinukai, kurie apdovanos mus naujais aktoriniais perlais.

Specialiu LRT apdovanojimu pagerbta kino kritikė, žurnalistė Izolda Keidošiūtė, jau beveik 40 metų dirbanti LRT. Kritikė, be kitų, dėkojo savo šviesaus atminimo kolegoms Skirmantui Valiuliui ir Sauliui Macaičiui.

Statulėlė už metų geriausią kompozitoriaus darbą įteikta Giedriui Puskunigiui („Avinėlio vartai“, rež. Audrius Stonys). Laureatą sveikinęs dukart „Sidabrinės gervės“ laureatas kompozitorius Kipras Mašanauskas patikino, kad muzika gali sugadinti patį geriausią filmą, o prastą – pataisyti.

„Sidabrine  gerve“ už geriausią montažo režisieriaus darbą apdovanoti  Danielius Kokanauskis, Dominykas Kilčiauskas ir Giedrė Žickytė („Meistras ir Tatjana“, rež. Giedrė Žickytė). Laureatus paskelbė aktorė Gražina Balandytė. Atsiimdama statulėlę režisierė G.Žickytė prisipažino, kad buvo sunku „paversti tai, kas negyva – gyva“.

Šiemet pirmą kartą savo laureatą rinko ir kino mėgėjai balsuodami portale lrytas.lt. Specialų  portalo apdovanojimą – 10 tūkst. eurų vertės reklaminį paketą – pelnė Donato Ulvydo režisuota juosta „Šventa karvė“. Apdovanojimą įteikė „Lietuvos ryto“ žurnalo „Stilius“ redaktorė Liuminata Mickutė.

Metų geriausia animacine juosta paskelbta režisieriaus Igno Meilūno „Miškas“. Kūrybinės grupės narys Norvydas Birulis atsiimdamas apdovanojimą pašmaikštavo: „Tikiuosi, kad Sidabrinė gervė neišpamps iki Sidabrinio stručio“.

„Sidabrinė gervė“ už geriausią dailininko darbą atiteko Ramūnui Rastauskui („Sangailės vasara“, rež. Alantė Kavaitė).

Metų geriausiu trumpametražiu vaidybiniu kino filmu paskelbtas Karolio Kaupinio režisuotas „Triukšmadarys“. Režisierius atsiimdamas statulėlę pajuokavo, kad gauti „Sidabrinę gervę“ už pirmąjį filmą – tas pats,  kaip būti perkeltam iš pirmos klasės į trečią.

Metų geriausiu ilgametražiu dokumentiniu kino filmu pripažintas režisierės Giedrės Žickytės darbas „Meistras ir Tatjana“. Laureatė, be kitų, dėkojo savo juostos herojaus fotomenininko šviesaus atminimo Vito Luckaus žmonai, leidusiai patikėti, kad meilė ir kūtyba – stipresnės už mirtį.

„Sidabrinės gervės kiaušinį“ už geriausią studento darbą laimėjo režisierės  Marijos Kavtaradzės filmas „Man dvim keli“.  Lauretę paskelbė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Metų geriausiu trumpametražiu dokumentiniu filmu išrinkta Rimanto Gruodžio režisuota juosta „Sėkmės metai“.