Kultūra

2015.09.08 13:45

Nuo šiol skrydžių Vilniaus oro uoste laukti bus galima kino salėje

Margarita Alper2015.09.08 13:45

Vilniuje atidaryta pirmoji Rytų ir Šiaurės Europoje kino salė, įrengta oro uoste. 

Vilniuje atidaryta pirmoji Rytų ir Šiaurės Europoje kino salė, įrengta oro uoste. 

Nuo penktadienio Vilniaus oro uosto keleiviai, laukiantys skrydžio, laiką galės leisti žiūrėdami lietuvių kino kūrėjų darbus – čia atidaryta kino salė „FilmBox LT“. Ji įrengta atnaujintoje oro uosto išvykimo zonoje, jos darbo laikas pritaikytas prie skrydžių tvarkaraščio – filmai rodomi nuo pirmo iki paskutinio dienos skrydžio.

Pasak Lietuvos oro uostų generalinio direktoriaus, jam pradėjus eiti šias pareigas, jis iš „Kino centro“ darbuotojos Lianos Ruokytės-Jonsson sulaukė siūlymo čia įrengti kino salę.

„Man čia pradėjus dirbti, Liana nuolatos kritikuodavo mane ir sakydavo: tas tavo oro uostas – Naujininkų kioskas. Nieko negalėjau paprieštarauti, spaudė, spaudė, ir štai – kino teatras. Iš tikrųjų tai oro uostui toks projektas yra išsišokimas, dėl to, kad tai yra netipiškas dalykas, nes oro uostai to nedaro. Išsišokimas, nes tai – ne komercinis projektas. Mes sakome, kad norime suteikti įspūdį keleiviui atvykstant ir išvykstant“, – aiškina Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas.

Netradicinės Vilniaus oro uosto keleivių poilsio erdvės idėja įgyvendinta bendradarbiaujant su Lietuvos kino centru. Per atidarymą pristatyta ir pirmoji šios salės ambasadorė – aktorė Nelė Savičenko.

„Iniciatyva atsirado iš žmonių bendravimo, nesiekiant ekonominių rezultatų, bet orientuojantis, kad kinas būtų kuo arčiau žiūrovų, kad ir tie, kurie skuba, galėtų pamatyti kiną“, – sako kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Programos sudarytoja teigia, kad į ją atrinkti dokumentiniai, animaciniai, vaidybiniai filmai, sukurti per pastaruosius dvejus metus.

„Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ sudarė tris programas, kiekvienoje jų sutalpino po 5 trumpametražius filmus, jų trukmė – nuo 6 iki 30 minučių, dvi programos suaugusiems, 1 vaikams, šeimai“, – pasakoja „Lithuanian Shorts“ direktorė Rimantė Daugėlaitė.

Vilniaus oro uostas perspėja keleivius būti dėmesingus, nes kino salėje kvietimo į skrydį negirdėsite.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.