Kultūra

2015.05.28 15:02

„Sidabrinės gervės“ stilistas K. Rimdžius: aktoriai privalo atiduoti duoklę žiūrovams ir pasipuošti

LRT.lt2015.05.28 15:02

Nors 8-ieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ kupini naujovių, vienas dalykas vis tik nepasikeitė per visus aštuonerius metus. Tai – pagrindinis apdovanojimų stilistas Kęstas Rimdžius, kuris juokaudamas dėl to save vadina „seniausia Lietuvos gerve“.

Nors 8-ieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ kupini naujovių, vienas dalykas vis tik nepasikeitė per visus aštuonerius metus. Tai – pagrindinis apdovanojimų stilistas Kęstas Rimdžius, kuris juokaudamas dėl to save vadina „seniausia Lietuvos gerve“.

Nuo pat pirmųjų metų apdovanojimų ceremonijos vedėjų, teikėjų, muzikantų ir neretai svečių stiliumi besirūpinantis stilistas pabrėžia: „Kalbėsiu už visus organizatorius: laikas bėga ir viskas keičiasi, bet mes kiekvienais metais stengiamės padaryti šventę kino žmonėms. Norime, kad ji būtų ryški ir įsimintina. Todėl ir iš ateinančių svečių tikimės, kad jie priims šventinę nuotaiką, pasipuoš, parodydami pagarbą laureatams, nominantams, organizatoriams ir patiems sau“.

K. Rimdžius tikina, kad nuo pirmųjų apdovanojimų metų pasikeitė labai daug dalykų, o svarbiausias jų – žmonės tapo tiesiog laisvesni. „Kiek prisimenu, pirmieji metai – saugūs metai. Glamūrinės suknelės tuo metu buvo retas egzempliorius. Man džiugu, kad dabar mes išugdėme madą ir žmonės nuoširdžiai nori nusirengti apsiburbuliavusius megztukus bei pasipuošti, kad jie ruošiasi šiam renginiui, galiausiai – konsultuojasi su stilistais. Tai yra ilgamečio įdirbio rezultatas“, – sakė K. Rimdžius.

Natūralu, kad šią dieną visų akys krypsta į raudonuoju kilimu žingsniuojančius šalies aktorius. Stiliaus guru tikina, kad jiems pasipuošti – privaloma. „Režisieriai, operatoriai, aktoriai ir kitas į „Sidabrinės gervės“ statulėlę pretenduojantis kino elitas privalo puoštis ir puošti patį renginį. Taip jie atiduoda duoklę savo žiūrovui, taip jie pristato save“, – sako stilistas. 

K. Rimdžius, kaip ir kiekvienais metais, rūpinasi renginio scenoje laukiančiomis naujovėmis. Šiais metais, sako jis, bus atsisakyta viso glamūrinio pigumo.

„Šių metų temą mes siejame su knygomis, todėl scenoje žiūrovai pamatys mažiau glamūro. Pavadinčiau taip – žiūrovai scenoje išvys intelektualią estetiką. Vedėjams paruošėme ryškius siluetus, dėmesį skiriame detalėms, daiktams. Todėl esu labai dėkingas, galėdamas šiais metais dirbti su dizaineriu Giedriumi Šarkausku“, – sakė vyriausiasis apdovanojimų  stilistas.

Apdovanojimus pristato LiKA ir Lietuvos kino centras. Renginio globėjas Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremoniją, kurios grožį puoselėjo K. Rimdžius išvysite jau šį šeštadienį, 18.30 per LRT televiziją.