Naujienų srautas

Kultūra2015.05.27 15:57

Vaikų gynimo dienai – M. K. Čiurlionio pradinukų spektaklis

Artėjančią vaikų gynimo dieną Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos pradinukai kviečia sutikti kuo spalvingiau. Spektaklio, per kurį scenoje telpa visos spalvos, repeticijoje buvo mūsų kolegos.

Artėjančią vaikų gynimo dieną Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos pradinukai kviečia sutikti kuo spalvingiau. Spektaklio, per kurį scenoje telpa visos spalvos, repeticijoje buvo mūsų kolegos.

Raudona, mėlyna, geltona, žalia, net juoda – mažiesiems M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto solistams teks pažinti ir pamėgti visas spalvas. Spektaklio režisierė Giedrė Zasčižinskaitė pasakoja, kad pirmiausia pradėjo domėtis, ką vaikams reiškia spalvos, tuomet svarstė, kaip tokią temą atskleisti scenoje, o galų gale gimė šokio spektaklis „Spalvos“.

„Susirinkom visi, viena kita repeticija ir vaikai patys atnešė spalvas. Daug šnekėjomės. Raudona, reiškia ugnį, viskas labai paprasta. Norėjau, kad vaikai kuo anksčiau susipažintų su spalvomis, klasikine muzika ir šokiu. Gimė tas spektaklis, kuris ir tėveliams labai patinka“, – teigia spektaklio „Spalvos“ choreografė.

Spektaklyje šoka 3–4 klasių baleto skyriaus mokiniai. Pradinukų pasirodymai scenoje ir kasmet statomas spektaklis būtent mažiesiems – gana nauja mokyklos tradicija, tad šįkart šokti kartu su jais pakviestas ir šokėjas Donatas Bakėjus.

„Kad jiems būtų drąsiau, pagalvojau, kad reikia žmogaus su patirtimi, kuris juos galėtų vesti į sceną. Donatas yra mūsų pagrindinė spalva, vaikai scenoje susipažįsta su spalva iš naujo, su ja žaidžia, vaikai jį myli, sutaria ir darbo rezultatas yra tiesiog fantastiškas“, – tikina G. Zasčižinskaitė.

Spektaklyje vaikai keliauja per pasaulį ir pamažu susipažįsta su visomis spalvomis, D. Bakėjus tampa jų vedliu. Jis pasirodo keliaujantiems vaikams vis kitu pavidalu ir taip moko pamilti spalvas. Pasak šokėjo, vaikams nepameluosi, jie tuoj pat atpažįsta nenuoširdumą, tad kuriant atskirų spalvų charakterius teko gerokai padirbėti.
    
„Prieš kuriant spektaklį galvojau, kokia ta spalva galėtų būti, kad vaikui ji būtų suprantama. Galvoju, jei būsiu vis skirtingas, jiems bus įdomu daryti kažką naujoa, savito“, – sako šokėjas D. Bakėjus.

Kartais, sako šokėjas, suaugusiems reikia pamiršti, kad yra suaugę, ir į kylančias problemas pažvelgti vaiko akimis. Jei jau pamiršote, kaip tai padaryti, šokio spektaklis „Spalvos“ primins. Ketvirtadienį M. K. Čiurliono menų mokyklos Šokio teatre.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi